#10років–10кроків: Діяльність Чернівецької Єпархії УГКЦ

0
19

У грудні Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ святкуватиме 10-річчя утворення Івано-Франківської Митрополії. З цієї нагоди Департамент інформації підготував для читачів ряд публікацій про діяльність Митрополії та найбільші кроки її розвитку. 

Пригадаємо, що 13 грудня 2011 року, у день Святого Андрія Первозванного, в катедральному соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська було проголошено заснування Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. Івано-Франківську єпархію було піднесено до гідності Архиєпархії, а Коломийсько-Чернівецька Єпархія увійшла до складу нової митрополії. 

А вже через шість років, 18 листопада 2017 року, відбулася знаменна подія – заснування Чернівецької єпархії. Першим правлячим Архієреєм був призначений Преосвященний Владика Йосафат Мощич.

Єпископ Чернівецький розповів нашим кореспондентам про перші роки служіння та важливість кроку постання Чернівецької Єпархії як окремої одиниці у складі Івано-Франківської Митрополії.

«Постійно я відчував заступництво Богородиці, яка наче за руку привела мене в Чернівці. В день інтронізації я проголосив нічні чування навколо чудотворної ікони Матері Божої «Надія Безнадійних». На чування приїжджало багато людей, які гуртувалися довкола чудотворної ікони. Також було багато семінаристів, десять з яких вже отримали священничі свячення. Отже ми помножили кількість наших отців вдвічі, маємо дев’ять семінаристів, які навчаються в Івано-Франківську та в Римі. Пишаємося таким розвитком», – сказав Владика Йосафат.

Єпископ зауважив, що особливе значення для вірних Митрополії має чудотворна ікона Матері Божої «Надія Безнадійних». Владика розповів, що перш ніж приймати важливі рішення, молиться, просить допомоги Богородиці перед Чудотворною іконою. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав здійснив чин коронації Чернівецької ікони, а Папа Франциск надав їй повний відпуст. 

Згадуючи про досягнення за чотири роки діяльності Чернівецької єпархії, Владика наголосив на важливості створення парафіяльних осередків для душпастирів. За його словами, без цього на місійних теренах неможливо збудувати жодну спільноту. 

У різних буковинських селах постали чотири (будується п’ятий) мультифункціональні пасторальні центри, де священнослужителі живуть зі своїми сім’ями.

«Ми продовжуємо формацію священників, часто проводимо єпархіальні збори, тематичні науки й організовуємо відпочинок, щоб формувати спільноту. Чернівецька Єпархія сьогодні на синодальному шляху, який переживає вся наша Католицька церква. Ми дуже стараємося чути один одного, вислухати всіх і спільно приймати рішення», – поділився Єпарх.

Не менш важливою залишається соціальна ініціатива в єпархії. Невеликий єпархіальний «Карітас» на чолі з директором о. Любомиром Іваночком – чудова команда однодумців, які без будь-яких проєктів та підтримки розвинули потужне соціальне служіння. І сьогодні «Карітас» отримує величезну підтримку від мешканців міста. 

«Можемо сміливо сказати, що Церква на Буковині дбає про найменш захищені верстви населення, виконуючи служіння, яке нам заповідав Христос. Благодійна організація надає допомогу не лише греко-католикам, тому що їх невелика кількість, але й різним нужденним та бідним. Буковинський край дуже толерантний, адже там аж 15 представників різних церков і конфесій», – зазначив Владика. 

«Історично склалось так, що на Буковині всі мають повагу один до одного і навчилися співжити один з одним. Оскільки це поза межами Галичини, і спершу мені було непросто адаптуватися й зрозуміти, як разом існують різні культури, народності, конфесії. Проте, це унікальна обставина – різні національності, які добре співживуть разом», – наголосив Владика.

На Буковині потужно розвивається євангелізаційний рух і катехизація. Спершу було декілька катехитів, минулого року Преосвященний Владика видав 12 канонічних місій для осіб, а цього року аж 22 особи отримали канонічну місію навчати й катехизувати при чернівецьких парафіях. Також священники та катехити проводять активну співпрацю з молоддю, адже частина студентів – греко-католики, над якими церква опікується та надає супровід, залучаючи до різних ініціатив.

Сьогодні Чернівецька Єпархія невпинно розвивається на теренах Буковини, продовжуючи всі ініціативи та народжуючи нові напрямки церковної діяльності, збільшуючи кількість вірних УГКЦ.

Вікторія ГАВАЛЕШКО.