Якими були Скелі Довбуша в час Середньовіччя: надбудови відтворили у комп’ютерній моделі (ФОТО, ВІДЕО)

0
26

У рамках проєкту «Скелі Довбуша — подорож в легенду», фахівці створили тривимірну модель та 3D візуалізацію історичної дерев’яної надбудови періоду Середньовіччя. 

Про це пишуть на сайті Болехівської міської ради.

Концепцію тривимірної моделі історичної дерев’яної надбудови розробив 3D-моделлер, візуалізатор, архітектор Назарій Дубів, який використав дані праць місцевих науковців та краєзнавців.  

Завдяки археологічним дослідженням ініціатори отримали інформацію щодо розташування, глибини та розмірів штучного рову і валу, на якому розміщувалися додаткові дерев’яні укріплення. А також схематичні креслення розміщення забудови та усні рекомендації. На основі історичних даних, лазерного 3D-сканування скель і особистих спостережень (наявних збережених врубів та пазів), експерти розробили декілька варіантів концепцій, з яких вибрали найбільш достовірну. 

В підсумку вдалось отримати найбільш точну інформацію рельєфу Скель Довбуша та прилеглого майданчика, кажуть у Болехівській міськраді. Надалі, за допомогою програми для 3D моделювання та візуалізації, допрацювали інші деталі, сформували ландшафт території, а найголовніше – втраченої дерев’яної забудови. 

Фінальною частиною роботи є 3D візуалізація та презентаційний відеоролик, а також панорамне зображення 360 градусів.