ТИЖДЕНЬ У ПОДІЯХ (17 – 23 листопада)

0
6

17 листопада 1869 р.

Народився Климентій (Казимир) Шептицький – архімандрит монахів Студитів, брат Праведного Митрополита Андрея, посол до Галицького сейму та Віденського парламенту. Блаженний.

17 листопада 1947 р.

У київській в’язниці упокоївся в Господі Перемиський єпископ Йосафат Коциловський, доктор філософії і теології, професор, виходець із Чину св. Василія Великого. Блаженний Католицької Церкви.

18 листопада 1890 р.

У м. Городок (Львівська обл.) народився Петро Вергун – Апостольський візитатор для українців греко-католиків у Німеччині. Блаженний.

18 листопада 1973 р.

Відбулося перенесення тлінних останків Митрополита Йосифа Сембратовича з Кампо Верано та похоронено в крипті Собору св. Софії в Римі.

20 листопада 1869 р.

У Львові народилася Йосафата (Михайлина) Гордашевська –  перша монахиня, духовна провідниця і співзасновниця Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Блаженна. У листопаді 1982 р. земні останки сестри Йосафати були перенесені до невеликої каплиці в Генералаті Сестер Служебниць у Римі. Генералат одержав численні свідчення про особливі ласки, отримані завдяки її заступництву.

20 листопада

Всесвітній день дитини. 

21 листопада

День Гідності та Свободи. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

21 листопада 1952 р.

У м. Караганда, де відбували заслання батьки за участь в УПА, народився Микола Сімкайло, єпископ УГКЦ; з 13 липня 2005 р. до смерті (21 травня 2013 р.) – єпископ Коломийсько-Чернівецький.

21 листопада

Введення в храм Пречистої Діви Марії.