Історія часопису

– Всеукраїнська газета-тижневик
(передплатний індекс 30072)

«Нова Зоря» — офіційне видання Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, україномовна християнська газета, яка виходить в Івано-Франківську. Газета висвітлює життя Церкви, її історії, а також українське культурне життя. Виходить щотижня.
 
У Львові, на площі «Ринок», 1926 року над музеєм-аптекою на другому поверсі розташувалася редакція «Нової Зорі». Це був католицький тижневик, фінансований двома єпископами: Станиславівським – Григорієм Хомишиним і Перемиським – Йосафатом Коциловським.
 
Першим головним редактором був о. Теодосій Галущинський, ректор греко-католицької духовної семінарії у Львові й ігумен Львівського Василіянського монастиря, а в майбутньому – архімандрит Василіянського Чину.

Не дайте поширитись «коронавірусу друкованого слова» і у вас вдома. Підтримайте наш часопис і сьогодні!

Головним редактором з 1928 до 1939 року був письменник, публіцист, громадський діяч Осип Назарук. У 1939 році радянська влада закрила часопис. Він відновився у 50-их роках минулого століття в Чікаго (США) як єпархіальна газета і виходив до 1980 років.
 
На початку 1990-их владика Софрон Дмитерко ЧСВВ вирішив відновити часопис з історичною назвою «Нова Зоря».
Перший номер відновленого часопису був приурочений поверненню в Україну Глави УГКЦ Мирослава-Івана Любачівського. Він вийшов 7 січня 1991 року.
 
Перші наклади «Нової Зорі» становили дві тисячі примірників. Колектив газети очолив випускник філологічного факультету Чернівецького державного університету ім. Юрія Федьковича Ігор Пелехатий. У 1995 році він став директором видавництва «Нова Зоря», а 1999-го – рукоположений у священичий сан.
 
13 вересня 2016 року декретом Митрополита Володимира Війтишина головним редактором часопису «Нова Зоря» був призначений о. Йосафат Бойко зі Згромадження Воплоченого Слова, настоятель парафії Святих Кирила та Методія та Синкел у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
19 квітня 2018 р. було оприлюднено Декрет Митрополита і Архієпископа Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина, згідно з яким головним редактором газети та директором видавництва «Нова Зоря» призначено о. Івана Стефурака.
 
Після 15-річного перебування в Італії отець Іван Стефурак повернувся до праці в Івано-Франківську. В Римі він закінчив студії та захистив кандидатську дисертацію із суспільних комунікацій і журналістики при Папському Салезіанському Університеті.
З 2009 року виконував служіння секретаря Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії Владики Діонісія Ляховича, а з 2013-го року також поєднував посаду головного редактора християнського часопису українців в Італії «До Світла».
 
На даний час колектив редакції невтомно трудиться, щоб часопис, тираж якого невпинно зростає, був і надалі духовно-просвітницьким, патріотичним, щоб відкривав серця людей для молитви, милосердя, любові до ближнього та роздумів про сенс життя.
 
Згідно з рішенням Синоду Єпископів Івано-Франківської Митрополії, який відбувся 30-31 травня 2018 р. в м. Івано-Франківську, газеті «Нова Зоря» надано статус офіційного видання Івано-Франківської Митрополії.