Незабаром пройде найбільший фотоконкурс пам’яток культури: франківців запрошують взяти участь

0
4

Незабаром пройде найбільший фотоконкурс пам’яток культури «Вікі любить пам’ятки» 2023. Організатори прагнуть привернути увагу до стану об’єктів нерухомої спадщини України та представити їхню неповторність та різноманіття у найбільшій онлайн-енциклопедії світу. 

Про це пише Галка, з посиланням на Вікіпедію.

З 1 по 31 жовтня прийматимуть на конкурс фотографії власного авторства пам’яток архітектури, історії, містобудування, садово-паркового мистецтва тощо. 

“Поділіться вашими власними світлинами культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель, розташованих на сусідній вулиці у вашому місті чи селі, або фотографіями, привезеними з мандрів Україною — знайдіть пам’ятку у конкурсному списку, вантажте фото протягом жовтня та допоможіть гідно представити культурну спадщину з різних куточків України у міжнародному фотозмаганні”, – закликають організатори.

Конкурс цього року має особливу важливість, бо через широкомасштабне вторгнення росії в Україну, сотні пам’яток були зруйновані й багато з них не підлягають відновленню. Щодня кількість руйнувань збільшується. Кожна світлина має вагому цінність для увічнення пам’яті про культурну спадщину України, її багатогранність та ідентичність.

Фотографії для основної частини конкурсу повинні бути створені до 30 червня 2023 року (включно), щоб не наражати на небезпеку учасників та не шкодити національній безпеці.