«До 10-річчя Івано-Франківської митрополії УГКЦ»: Владика Йосафат Мощич про служіння на Буковині

0
13

«Зараз на Буковині служить лише 25 греко-католицьких священників, натомість є 400 парафій Московського Патріархату і 150 парафій ПЦУ», – такими вражаючими фактами Владика Йосафат Мощич, правлячий архієрей Чернівецької єпархії УГКЦ, поділився зі слухачами Радіо “Дзвони” напередодні 4-ї річниці заснування Чернівецької єпархії УГКЦ, яка є найменшою і наймолодшою єпархією нашої Церкви, а Чернівецька область є найменшою областю України.

В інтерв’ю з журналісткою Мар’яною Стринаглюк владика пригадав, що Чернівецька єпархія УГКЦ була заснована 18 листопада 2017 року, у третю неділю листопада. З того часу вже чотири роки поспіль в кожну третю неділю місяця (з суботи на неділю) в головному греко-католицькому храмі Чернівців – соборі Успіння Пресвятої Богородиці – відбуваються нічні чування перед чудотворним образом Матері Божої «Надія Безнадійних».

Молитва перед цією старовинною іконою, якій майже 400 років, допомогла сформувати чітку візію розвитку УГКЦ на Буковині, яка є полікультурним і багатонаціональним краєм. Для порівняння: якщо в Івано-Франківську дві третіх населення ідентифікують себе як греко-католики, в Чернівцях таких лише 3%, хоча обидва міста мають по 250 тисяч населення. Рада Церков при Чернівецькій ОДА об’єднує 15 лідерів різних релігійних конфесій, серед них православні та багато протестантів.

Половина парафій УГКЦ не має храмів, лише невеликі каплички, де здійснюється служіння на зразок наших південних чи східних теренів.

Владика Йосафат Мощич вважає, що «першим завданням чернівецького духовенства є сформувати на місцях громаду, парафію, а вже потім для духовних потреб цих людей планувати спорудження церков. За 30 років Незалежності державна влада Буковини не виділила нашій Церкві жодної земельної ділянки, і лише з утворенням єпархії ми отримали три ділянки, на яких тепер ведеться будівництво: на двох постали каплиці і в майбутньому будуть храми, а на третій споруджується єпархіальне управління і соціально-пасторальний центр. Відкрили станицю «Карітасу» в Новодністровську, а в інших селах Чернівецької області постали чотири і зараз будується п’ятий мультифункціональні пасторальні центри, де живуть місцеві священники зі своїми родинами».

Преосвященний Йосафат Мощич зауважив, що за 4 роки він висвятив 10-х молодих священників, які вже працюють на Буковині, ще троє приїхали з інших єпархій, так що тепер для потреб вірних є 25 душпастирів УГКЦ. Деякі з них служать там понад чверть віку і неабияк допомагають владиці корисними порадами та своїм досвідом.

Нещодавно в Чернівецькій єпархії відкрили перший чернечий осередок: на служіння приїхали с. Лаврентія і с. Тадея зі Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.
Буковина має багато своїх особливостей, які формують серйозні виклики перед вірними та духовенством Чернівецької єпархії УГКЦ. Вони потребують великої підтримки з боку всіх структур УГКЦ, зокрема і нашої Івано-Франківської митрополії.

18 листопада цього року виповниться 4 роки з часу заснування Чернівецької єпархії УГКЦ та з моменту інтронізації першого єпископа Чернівецького, яким є Преосвященний Йосафат Мощич.