В Архікатедральному соборі вшанували пам’ять Патріарха Йосифа Сліпого

0
17

Сьогодні, 17 лютого, у день 130-ліття від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, в Митрополичому і Архікатедральному соборі Воскресіння, що в Івано-Франківську, вшанували пам’ять цього великого сина України.

У головній святині міста звершували Божественну Літургію та панахиду, під час яких поминали Патріарха Йосифа. Заупокійну молитву очолив Генеральний вікарій Івано-Франківської Архієпархії митр. прот. Степан Балагура.

По завершенні Літургії, про постать Патріарха усім присутнім розповів о. Степан Балагура.

«Що ми знаємо про Йосифа Сліпого? Це був справжній ісповідник віри, мученик, адже пішов на 18 років совітської каторги по найгіршим тюрмам Сибіру. Це людина, яка ніколи не зламалась. В 70-річному віці Патріарх приїхав до Риму, куди не хотів їхати, але залишитися в СРСР йому не дозволили. І він збудував в Римі Український Католицький Університет. Людина безлічі талантів, великий знавець мов та різних наук, богослов, він взяв на себе виклик і не побоявся цілої системи. Патріарх знав Літургію напам’ять, і щодня служив в тюрмі, куди йому передавали родзинки для створення вина», – розповів проповідник.

Отець наголосив, що в часи тривоги та непевності ми шукаємо, на кого нам опертися та закликав брати приклад з таких людей, які віддали своє життя за віру та благополуччя України. Йосиф Сліпий казав так: «Ми би хотіли любити Україну, яка є сильною, заможною, успішною державою. Але нам треба любити Україну для того, щоб вона такою стала»

Більше про життя Патріарха Йосифа можна прочитати за посиланням.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут