Об’єднані любов’ю, рукоділлям та прагненням перемоги

0
87

В Івано-Франківську діти й дорослі люди з інвалідністю допомагають нашим захисникам, продаючи власноруч зроблені сувеніри. Їхні родичі та опікуни — учасники інклюзивної групи громадської організації «Об’єднані любов’ю».

«Кілька років поспіль я проводила різноманітні майстер-класи з рукоділля, на які часто приходили діти та дорослі люди з інвалідністю. Їхня участь у заняттях завжди була на благодійній основі. І на кожен новий майстер-клас таких людей було все більше та більше», — розповідає Марія Червак, керівниця організації та майстриня-вишивальниця. Жінка вирішила, що для осіб з інвалідністю вона буде проводити окремі майстер-класи. Так якось само собою виникло об’єднання осіб з інвалідністю, їхніх батьків та опікунів. 

Три роки тому пані Марія офіційно зареєструвала громадську організацію. Згодом організація виграла грант і розпочалася робота інклюзивного центру, де було і є чимало майстерень. Особливі рукодільники та рукодільниці віком від 5 до 45 років робили дерев’яні рамки для обрамлення ікон, ліпили керамічні глечики, іграшки, розфарбовували їх, вишивали іграшки та картини бісером і хрестиком, виливали декоративні свічки, випалювали на дереві картини. Усе це давали на виставки, на продаж та на подарунки.

Із початком війни робота інклюзивної групи ГО «Об’єднані любов’ю» не дуже змінилася, але змінилася мета: усе створене спрямовують на допомогу ЗСУ. Також учасники громадської організації збирали банки на тушкованки, одяг і тканину на сітки, плели сітки. Зараз на благодійних ярмарках в івано-франківському міському парку імені Тараса Шевченка продають виготовлені власноруч сувеніри. Жителі Прикарпаття та гості охоче купляють віночки, обручі, прикраси на волосся, браслети, вишиті і набивні картини, ікони. Вторговані кошти особливі майстри і майстрині переказують на потреби захисників України. Для воїнів вони також малюють зворушливі листівки.

Також малі, юні та дорослі люди з інвалідністю займаються з психологом та арттерапевтом. До речі, батьки та опікуни, допоки їхні діти чи підопічні займаються рукоділлям, терапією або тим, чим бажають, також можуть допомагати: плести сітки, чистити горіхи на енергетичні батончики, шити національні прапори та футболки для військових, які перебувають і на фронті, і в госпіталях. За словами пані Червак, для батьків та опікунів це можливість бути корисними для України, адже вдома вони постійно доглядають за дітьми або підопічними. Разом з дітьми та дорослими з інвалідністю громадську організацію часто відвідують їхні знайомі без особливостей. Таким чином вихованці організації соціалізуються, а гості навчаються сприймати особливих людей такими, якими вони є. 

«Відрадно, що завдяки кільком міжнародним фондам ми отримуємо допомогу з-за кордону і видаємо родинам, у яких виховуються діти з інвалідністю, — мовить пані Марія. — Допомагаємо і спеціальними ліками вищезгаданим родинам, у яких, зазвичай, невеличкий дохід». 

…Важливою складовою у житті осіб з інвалідністю, їхніх родин та представників громадської організації є віра, молитва, Сповідь, Святе Причастя, відвідини храмів. 

«Ми вдячні за проведення особливих різдвяних та літніх канікул отцям Іванові Стефураку та Василю Чорнію, — продовжує Марія Червак. – Ми провели майстер-класи, терапію та дозвілля при Архікатедральному соборі Воскресіння Христового та церкви Всіх Святих Українського Народу м. Івано-Франківська. Неабияку допомогу особам з інвалідністю надавали й працівники «Карітасу», які забезпечили нас солодощами і канцтоварами». 

Зараз діти й дорослі, які займаються в творчому центрі ГО «Об’єднані любов’ю», щодня моляться за мир і наших захисників та допомагають своїми сувенірами.

Сабіна РУЖИЦЬКА.