Володимир Сандюк на виставці у Франківську презентував небачені Карпати

0
61

У Франківську в Центрі образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва Прикарпатського національного університету відбулося відкриття персональної виставки «Наше» відомого художника Володимира Сандюка.

Живописні полотна, які експонуються в галереї на Січових Стрільців, автор присвятив темі збереження архітектурних пам’яток, зокрема дерев’яних церков Карпат, створених майстрами Гуцульщини.

“На моїх роботах представлені наші карпатські краєвиди, дерев’яна архітектура – як сакральна, так і побутова. Звичайно, я не оминув стороною таку сторінку, як давній Галич. В основному на творах зображені теми, які зачіпають, так би мовити, болять і їх хочеться відтворювати. Від гірської тематики я не відходжу, оскільки наш регіон був під різними імперіями, але попри це не втратив своєї самобутності і зберігся у всіх своїх надбаннях”, – зазначив автор на відкритті виставки.

Володимир Сандюк

Художник працює у стилі декоративного малярства на межі з абстракцією. Має впізнавану особливу техніку та неповторний стиль. Унікальності його роботам додає те, що він свідомо відкидає реалістичність і змінює колористику. Чітко проглядається зв’язок з гуцульською архітектурою – гори, наприклад, зображуються високими та шпильчастими.  

“Сучасні реалії відтворюю головно у пейзажах, – розповів художник про роботу в час війни. – Беру участь у різноманітних акціях і через соціальні мережі реалізую свої роботи, а всі кошти – для ЗСУ. Пішла тепер серія камерних акварелей з італійського періоду моєї творчості. А ще беру участь в аукціонах, які організовують наші художники в Івано-Франківську й інших містах, тобто даю свої роботи. Слава Богу, що таке роблять. Київський художник Андрій Чеботару, наприклад, з однодумцями створили благодійну організацію «Коло» для допомоги волонтерському руху. Вони мене запрошують, і я також даю свої роботи для пересувних виставок-розпродажів. Відправили мої дві роботи і до США, де наші прикарпатські митці організовують благодійну виставку. Допомагаємо чим і як можемо”.

Художник-викладач зі студентками

Виставка триває до кінця листопада, інформує пресслужба ПНУ.

Володимир Сандюк – відомий український митець, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв ПНУ працює в галузі живопису, декоративно-прикладного мистецтва, книжкової графіки. Активний учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних художніх виставок та пленерів. Автор 20 персональних виставок. Його твори є в музеях, приватних колекціях України та зарубіжжя.