Українці разом з італійцями не братимуть участі у російському космічному проєкті

0
26

Проєкт «Гамма-400» передбачає створення астрофізичної космічної обсерваторії для спостереження за джерелами гамма-випромінювання у Всесвіті. Він планувався до запуску у 2030 році. Проте італійські та українські вчені відмовились від участі в даному проєкті.

Про це повідомляє Укріформ, посилаючись на коментар  наукового співробітника Фізичного інституту РАН Аркадія Гальпера.

«З українцями ми просто були змушені припинити роботи, адже їх вченим ніби у ввічливій формі їх керівництво рекомендувало не брати участь», – сказав Гальпер.

За його словами, київські фахівці мали виготовити детектори – прозорі кристали, проходячи через які гамма-частинка втрачає енергію, завдяки чому її можна виміряти. Також їх завданням було створення апаратури, що вимірює електромагнітну обстановку.

За словами Гальпера, італійська сторона відмовилася від участі в проекті через адміністративні причини. Планувалося, що італійці зроблять для обсерваторії частину приладу, який вимірює кут прильоту гамма-частинки. Тепер всю цю частину роботи мають зробити в Росії. Водночас, взяти участь у проекті погодилася Білорусь. Акт про наміри проводити спільну роботу був підписаний на рівні академій наук.

 «Гамма-400» призначена для отримання даних з метою визначення природи «темної матерії» у Всесвіті, розвитку теорії походження високоенергічних космічних променів і фізики елементарних частинок, дослідження космічного гамма-випромінювання в діапазоні високих енергій і рентгенівського випромінювання, реєстрації заряджених частинок космічних променів, пошуку і дослідження гамма-сплесків.