Українська Православна Церква Московського патріархату відома своїми складними стосунками з іншими християнськими конфесіями України. Це, зокрема, є наслідком зверхності та псевдорелігійної духовності Московського патріархату.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав Анатолій Бабинський, викладач Українського католицького університету, співробітник Інституту історії Церкви УКУ.
Протягом усіх цих років, зауважує він, між католиками, православними та протестантами — християнськими конфесіями в Україні — були вибудувані доволі добрі стосунки. Проте єдина конфесія, яка тримає дистанцію, — це УПЦ МП.
«Мало того, що тримала відстань, вона ще й вела себе так, ніби всі є у неї в гостях. І, що головне, як гості непрошені», — зазначив Анатолій Бабинський.
Релігійне розмаїття України зіграло важливу роль у тому, що Українська держава зуміла ефективно побороти всі наслідки тоталітаризму. Проте УПЦ МП так і не змогла прийняти того факту, що поліконфесійність України є її благом, вважає п. Анатолій.
«Якби для УПЦ МП, — припускає він, — більш дорогими були стосунки з іншими християнськими конфесіями України, аніж з „русским миром“, то все могло бути по-іншому».
Окрім цього, цікаво, що УПЦ МП ніби-то постає «духовною» конфесією на тлі «націоналістичних» конфесій України. Однак, спостерігаючи за діяльністю першої, можна виснувати, що вся її «духовність» стала просто псевдорелігійною маячнею. А російського націоналізму в них куди більше, ніж українського у храмах інших конфесій.
«Проблема, що УПЦ МП (винятки, звісно, є) не зуміла і не схотіла побачити у своїх співвітчизниках християн», — зазначив Анатолій Бабинський.