Частина вірних Української Греко-Католицької Церкви за кордоном, що використовує григоріанський календар, цієї неділі, 9 квітня 2023 року, вже відзначила світлий празник Воскресіння Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Зокрема, це вірні Філадельфійської митрополії УГКЦ.
Філадельфія
Пасхальні богослужіння у катедральному храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США) очолив архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк у співслужінні духовенства храму. У Страсну п’ятницю, 7 квітня, вірні із походом навколо церкви винесли плащаницю. «Приступаючи до плащаниці, слухаючи ці пісні Богородиці у Єрусалимській Утрені, усвідомлюймо, що усе це для нас, усе це для мене. І це все дає мені звання, імення доньки та сина Божого. У цей драматичний день нехай увага до тієї драматичної Божої любові посилає у наші серця правдивий мир», — сказав на завершення богослужіння архиєпископ Борис.
Наступного дня, 8 квітня, на подвір’ї перед храмом відбулося освячення пасхальних кошиків. А 9 квітня, у сам день Пасхи Господньої, митрополит Борис очолив Великодню Божественну Літургію.
«Цей рік — це довга Хресна дорога, але ми йдемо: з певністю, солідарно, разом. Йдемо з Богом, і Бог йде з нами. І ми знаємо, чому страждаємо і несемо хрест і чим закінчиться ця історія — славним Воскресінням! Христос Воскрес!», — мовив митрополит Борис Ґудзяк у відеопривітанні, опублікованому на особистій фейсбук-сторінці.
Також владика розділив Великодню трапезу із захисниками України, які зараз перебувають у США на лікуванні та реабілітації.
Чикаго
Такі ж пасхальні богослужіння відбулися і в катедральному храмі Української Католицької Церкви у м. Чикаго (штат Іллінойс, США). У своїй великодній проповіді владика Венедикт Алексійчук застановився над значенням події Воскресіння Ісуса Христа для нас, християн XXI століття.
«Воскресіння нам пригадує про те, що нам приготована вічність. Але не тут, на тій землі, де ми вже призвичаїлися жити, де нам комфортно жити, де нам здається, що вигідно жити. Ми залишимо це все! Уявіть лише собі, скільки зусиль і старань ми вкладаємо у те, що й так залишимо? Хто хоча би трішки розуміється на інвестуванні коштів у бізнесі, — а ми всі трішки розуміємося, — добре знає, що не має логіки вкладати свої зусилля і старання у те, що й так залишимо. І тому є важливим робити довготермінові інвестиції у те, що є вічним, у Царство небесне, у Бога. Адже чи ми віримо у Бога, а чи не віруємо, чи чекаємо смерті, а чи неготові до неї, це не має значення. Тому що смерть прийде, ми все залишимо і виникне запитання: чи ми готові до вічності?» — мовив архиєрей.
Відтак владика Венедикт застеріг від неправильного святкування Великодня. «Ми знаємо, що значить не бути із Богом. Тому у сьогоднішній день надзвичайно важливо, щоб не сталося так, що ми учора чи сьогодні освятили паски і ковбаски, з’їли усе, але забулися про воскресіння. Забулися про головну річ, що на нас чекає вічність. Земне життя має початок і кінець. Сьогоднішнє ж свято нам каже про те, що наша вічність чекає на нас. Чи ми робимо зусилля для того, щоб стати учасниками вічності?» — сказав єпарх Чиказький.
«Залишаю вас сьогодні із одним лише запитанням: чи ви дійсно бажаєте вічності, Царства небесного? Чи ви дійсно бажаєте того, що нам дарував Господь через Своє воскресіння? Це — життя вічне. І воно залежить від нас», — звернувся до вірних на завершення свого слова владика Венедикт Алексійчук.
Парма
Також відеопривітанням з нагоди Воскресіння Христового поділився владика Богдан Данило, єпископ Єпархії Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США).
«Христос Воскрес! Воістину воскрес! У неділю Воскресіння в чудовий спосіб ми оспівуємо Христа піснеспівом: „Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував“. Я бажаю вам радості. Такої радості, яку мали два учні у дорозі до Емаусу. Як ви пригадуєте, два учні після смерті Христа залишають Єрусалим і йдуть у дорогу до Емаусу. Але до них приєднується Христос. І Христос не сварить їх за те, що вони залишили Єрусалим, не злиться на них. Ісус розпочинає від пророків минулого ще раз пояснювати апостолам про те, що мало статися із Месією. І вони остаточно пізнають Його під час ломання хліба і з радістю серед ночі біжать до Єрусалиму задля того, щоб сповістити, що вони зустріли Воскреслого Христа.
Кожен із нас, виходячи у цей день Воскресіння із храму, повинен із тією самою радістю вітати інших. Навіть тих, що не знають про Христа чи забули про Нього. Можливо, коли із ними будемо говорити, їхнє серце палатиме, як тих двох учнів в дорозі до Емаусу. Щоби остаточно усі ми могли зібратися тут, у храмі на ломанні хліба, на зустрічі із Воскреслим Христом.
Пам’ятайте, ми у Церкві постійно перебуваємо у дорозі до Емаусу!
Бажаю вам веселих свят! Христос воскрес!»