Вже від перших годин після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну, до підтримки постраждалих внаслідок агресії долучилися Лицарі Колумба.
Понад 20 мільйонів доларів, зібраних на гуманітарну допомогу, понад 3 тисячі тонн вантажів, 200 тисяч наборів гігієнічно-продуктових наборів, переданих в Україну. Від самого початку широкомасштабної війни Лицарі Колумба — мирянська організація, заснована в США і поширена в різних частинах світу, яка згуртовує активних чоловіків-католиків, всебічно підтримують постраждалих від російського вторгнення в Україну. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».
Вже протягом 36 годин після вибуху агресії заснували «Ukraine Solidarity fund» (Фонд солідарності з Україною), зібрані кошти з якого використовуються на допомогу потребуючим. Станом на середину квітня було зібрано 20.607.193 доларів США, об’єднавши понад 60 тисяч жертводавців. Основні проекти здійснюються в Україні та в Польщі, де надається підтримка біженцям з України. Допомогу на місцях розповсюджують 9 тисяч польських і українських лицарів.
Протягом перших місяців війни засновані Лицарями Колумба «Осередки милосердя» надали допомогу понад 300 тисячам біженців на польсько-українському кордоні. В рамках ініціативи «Конвої милосердя» до України постійно вирушають гуманітарні вантажі. Станом на середину квітня відправлено щонайменше 3 тисячі тонн допомоги, зокрема, 200 тисяч продуктово-гігієнічних наборів, які доставляються по всій країні, також і в регіони, наближені до лінії фронту.
Довідка
Лицарі Колумба (англ. Knights of Columbus) — найбільша в світі братерська організація, яка об’єднує чоловіків-католиків. Заснована преподобним отцем Майклом Джозефом Макґівні в Нью-Гейвені (США) в 1882 році. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба.
Діяльність Лицарів Колумба спрямована на благодійність щодо потребуючих, єдність католиків навколо Церкви для захисту християнських цінностей, особливо щодо родини та захисту життя, плекання братерства між лицарями та патріотизм.
«Лицарі Колумба» були засновані американським католицьким священиком ірландського походження отцем Майклом Макґівні в Нью-Гейвені, штат Коннектикут, США.
Отець Майкл Макґівні чітко бачив проблеми, з якими стикалися католики та церква на американському континенті в другій половині ХІХ століття: антикатолицизм, упередженість щодо інших національностей, безробіття, брак соціального забезпечення і рання втрата годувальника сім’ї. У отця Макґівні зародилася ідея, яка б допомогла подолати ці проблеми, створити організацію католицьких чоловіків, які б об’єдналися для того, щоб:
- допомагати один одному в часі хвороби чи смерті завдяки чому їхні жінки і діти уникнули б злиднів;
- укріпляти себе і інших у вірі, зміцнювати сім’ї і родинне життя;
- стати сильними опорами священиків і єпископів, служити Церкві і суспільству;
- допомагати найбільш потребуючим у громаді.
Лицарі Колумба представлені в таких країнах як: Сполучені Штати Америки, Канада, Філіппіни, Мексика, Польща, Домініканська Республіка, Пуерто-Рико, Панама, Багамські острови, Віргінські острови, Куба, Гватемала, Гуам, Сайпан, Литва, Україна, Франція та Південна Корея.
Вперше запросив Лицарів Колумба розпочати свою діяльність в Україні Глава Української Греко-Католицької Церкви кардинал Любомир Гузар на Найвищій Конвенції в Чикаго у 2005 році, на якій він був почесним гостем.
Цю ініціативу у 2011 році підтримав Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук та римо-католицький архиєпископ і митрополит Мечислав Мокшицький. На прохання Блаженнішого Святослава Шевчука Найвищий Лицар Карл Андерсон у 2012 році прийняв рішення про поширення діяльності братства в Україні.
Станом на 15 травня 2021 року в Україні діє 36 Рад — в Києві, Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому, Полтаві, Запоріжжі, Одесі, Кам’янці-Подільському, Самборі, Бучачі, Мелітополі, Бродах, Золочеві, Ірпені, Вишгороді, Гнівані, Крисовичах, Дунаївцях, Вороняках, Калуші, Княжичах, Лошківцях, Барі а також, осередки (круглі столи) у Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Києві, Житомирі, Коломиї, Чернівцях, Пасіках-Зубрицьких та Херсоні.