Вже від перших годин після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну, до підтримки постраждалих внаслідок агресії долучилися Лицарі Колумба.
Понад 20 мільйонів доларів, зібраних на гуманітарну допомогу, понад 3 тисячі тонн вантажів, 200 тисяч наборів гігієнічно-продуктових наборів, переданих в Україну, повідомляє Радіо Ватикану.
Від самого початку широкомасштабної війни Лицарі Колумба – мирянська організація, заснована в США і поширена в різних частинах світу, яка згуртовує активних чоловіків-католиків, всебічно підтримують постраждалих від російського вторгнення в Україну.
Вже протягом 36 годин після перших вибухів в Україні заснували «Ukraine Solidarity fund» (Фонд солідарності з Україною), зібрані кошти з якого використовуються на допомогу потребуючим.
Станом на середину квітня було зібрано 20.607.193 доларів США, об’єднавши понад 60 тисяч жертводавців. Основні проекти здійснюються в Україні та в Польщі, де надається підтримка біженцям з України. Допомогу на місцях розповсюджують 9 тисяч польських і українських лицарів.
Протягом перших місяців війни засновані Лицарями Колумба «Осередки милосердя» надали допомогу понад 300 тисячам біженців на польсько-українському кордоні. В рамках ініціативи «Конвої милосердя» до України постійно вирушають гуманітарні вантажі. Станом на середину квітня відправлено щонайменше 3 тисячі тонн допомоги, зокрема, 200 тисяч продуктово-гігієнічних наборів, які доставляються по всій країні, також і в регіони, наближені до лінії фронту.
Довідка
Лицарі Колумба (англ. Knights of Columbus) — найбільша в світі братерська організація, яка об’єднує чоловіків-католиків. Заснована преподобним отцем Майклом Джозефом Макґівні в Нью-Гейвені (США) в 1882 році. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба.
Діяльність Лицарів Колумба спрямована на благодійність щодо потребуючих, єдність католиків навколо Церкви для захисту християнських цінностей, особливо щодо родини та захисту життя, плекання братерства між лицарями та патріотизм.
«Лицарі Колумба» були засновані американським католицьким священиком ірландського походження отцем Майклом Макґівні в Нью-Гейвені, штат Коннектикут, США.