«Women’s Cry» — виставка фотографій про страждання «непомічених жінок»

0
33

Жінки з бразильських фавел, українських кордонів і сіл Бангладеш. Історії, сповнені болю і героїчності. 26 фотографій налічує виставка, яку до кінця травня можна побачити на площі св. Петра у Ватикані. Знімки супроводжуються словами Папи  Франциска з енцикліки «Fratelli Tutti».

«Women’s Cry» це подорож, яка при різнорізності портретованих місць і ситуацій часто показує схожі болісні історії, а також героїчність постави та вибору жінок. Організувала виставку Всесвітня спілка католицьких жіночих організацій (UMOFC) у співпраці з ватиканським Дикастерієм з питань комунікацій. Про це інформує Credo.

Неше Арі, Себастьяно Россіто, Асаф Уд Даула, Лука Калатано Ґонзаґа, Вассіліс Ікоутас, Ферран Паредес Рубіо, Джузеппе Каріді, Катерина Борґато і Сильвія Тененті своїми фотографіями забирають глядачів у подорож, яка веде до поглядів жінок із цілого світу. Префект дикастерію Паоло Руффіні підкреслює, що фото часто мають силу більшу за слова, бо «спроможні зазирнути в наше нутро, відкрити очі наших сердець на нас самих, перемінити нас, відкрити секрет бачення поза видимим».

«Їхній німий голос пробивається крізь байдужість. Вони волають про переміну — передусім у тих, хто на них дивиться», — підкреслив префект.


Зображення на виставці супроводжуються словами з енцикліки Папи Франциска «Fratelli Tutti», всесвітнього прагнення до братерства і дружби понад усіма кордонами.

Ідея виставки належить Лії та Маріанні Бельтрамі. Як зазначила Лія, виставка показує «силу жіночого погляду, який єднає і творить зв’язок, і підводить до висновку, що здорове суспільство можливе тільки тоді, коли немає дискримінації поглядів».

Виставка «Women’s Cry» це частина міжнародної соціальної кампанії «Emotions to Generate Change» («Емоції, що творять зміну»). В її задумі — що мистецтво торкається найглибших емоцій і підштовхує до змін, особистих і суспільних. Наступними після Ватикану зупинками мандрівної виставки будуть Канни, Венеція і Нью-Йорк.

UMOFC це міжнародна організація, створена 1910 року і присутня в майже 60 країнах, у яких діють загалом близько 100 католицьких жіночих інституцій, що загалом дає близько 8 млн репрезентованих жінок. 2006 року Апостольський Престол визнав цю спілку як «міжнародне публічне об’єднання вірних». Організація займається промоцією присутності, участі та співвідповідальності жінок-католичок у суспільстві та в Церкві, щоб вони могли виконувати свою євангелізаційну місію і працювати на благо розвитку людини.