Сьогодні ми, українські єпископи, шукаємо друзів, створюємо широку міжнародну коаліцію на підтримку Батьківщини й, очевидно, щоразу молимося за наших військових, хлопців і дівчат на фронті. Ми думаємо про те, як допомогти подолати гуманітарну кризу, яку спричиняє війна, як полікувати тих, кого вона калічить. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослава у зверненні в 67-й тиждень повномасштабного вторгнення росії на українську землю.
Предстоятель розповів, що впродовж останнього тижня в нашій Церкві відбулася важлива подія — чергова сесія Постійного Синоду Єпископів, яка цього разу проходила в м. Вроцлаві, що на Заході Польщі, а також зазначив, що лише у самому місті та його околицях сьогодні перебуває близько 300 тисяч українців. Тож єпископи роздумували над душпастирською опікою українських емігрантів і біженців. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
«Можна сказати, що кожен третій мешканець Вроцлава є або вихідцем з України, або пов’язаний з Україною, із нашим народом і, зокрема, з нашою Церквою, — зауважив Блаженніший Святослав. — Тому, намагаючись зрозуміти на загальноцерковному рівні, як послужити нашим біженцям, ми обрали це польське місто як надзвичайно важливий контекст таких роздумів».
Глава Церкви розповів про низку душпастирських зустрічей, що відбулися минулого тижня в межах засідання Постійного Синоду Єпископів УГКЦ. Єпископи прагнули зрозуміти, як разом з органами місцевої влади плідно здійснювати служіння українським емігрантам і біженцям в усьому світі.
«Ми намагалися бути з нашим народом, слухати його голос, а відтак бути його голосом перед органами місцевої влади та місцевою Церквою», — наголосив Патріарх.
«Зустрічаючись з українцями, ми щоразу їх просили мріяти про майбутнє і про Україну, — про те, що, перебуваючи тимчасово за межами рідної землі, вони мають здобути відповідні навички, досвід, широту горизонтів особистого світогляду, щоб потім повернутися додому і відбудовувати Батьківщину з руїн», — зазначив Блаженніший Святослав.
Крім цього, Глава УГКЦ щиро подякував усім людям із різних куточків світу, зокрема з європейських країн, за те, що із прихильністю та співчуттям поставилися до українців, відкривши їм свої домівки, храми та серця: «Дякуємо за те, що вже сьогодні тут, у Вроцлаві, відчутно, що кується майбутнє України — відродженої, відбудованої».