6 червня монсеньйор Пітер Вакарі, Президент Благодійної організації «CNEWA», відвідав Україну. Його візит відбувався в унісон із постійними повідомленнями про підрив греблі Каховської ГЕС та евакуації людей із затоплених регіонів у зв’язку із цим.
Мета візиту монсеньйора Пітера Вакарі — вияв підтримки мужньому українському народові, ознайомлення із благодійною діяльністю Української Греко-Католицької Церкви, зокрема із проєктами та ініціативами, підтриманими його організацією, а також запевнення у подальшій підтримці та допомозі. Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
«Ми приїхали, щоб представити CNEWA, як агенцію надії. Ми намагаємось подарувати надію людям, які є вимушеними переселенцями тут чи будь-де, як ми бачили вчора. Нещодавній випадок — підрив гідроелектростанції. Це — серйозний випадок. Це — екоцид. І це жахливо. Ми тут, щоб дарувати надію. Ми також тут щоб надати підтримку і солідарність. Особливо тим людям, які віддають своє життя, військовим, та журналістам, які розповідають ці історії», — підкреслив Президент «CNEWA».
Із року в рік Благодійна організація «CNEWA» підтримує єпархії, екзархати, монаші згромадження, Київську семінарію та багато проєктів Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.
«Впродовж багатьох років благодійна організація „CNEWA“ активно підтримує душпастирські проекти Української Греко-Католицької Церкви загальноцерковного та місцевого рівня, зокрема останнім часом — ініціативи медичного та військового капеланства», — зазначають у Патріаршій фундації «Мудра справа».
«Після повномасштабного вторгнення, „CNEWA“ разом із українськими вірними з Канади одні з перших відгукнулись на нагальні гуманітарні потреби українського народу — через підтримку проєктів забезпечення продуктовими наборами жителів прифронтових територій та поселення внутрішньо переміщених осіб у церковних приміщеннях, придбання медичного обладнання для військових госпіталів, тощо», — йдеться у коментарі.
Зокрема, представники організації взяли участь у наступних благодійних ініціативах: продуктові набори для найбільш постраждалих, всебічна підтримка медичних закладів гуманітарною допомогою, транспортом та обладнанням, організація тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб, забезпечення кібербезпеки. Тільки на продуктові набори упродовж 2022–2023 років організація виділила більше 1 млн. дол. США.
Пітер Вакарі мав нагоду побувати на складі продуктових наборів і особисто пересвідчитися як відбувається фасування та упакування цих наборів.
«Ми надсилали надзвичайні продуктові набори та підтримували центри роздачі гарячої їжі в районах, що перебувають в облозі. Ми надавали допомогу пенсіонерам-переселенцям під Одесою, підтримали притулок для людей з особливими потребами в Самборі-Дрогобичі, а також духовні та психологічні консультації для переселенців у Тернополі. У Запоріжжі ми допомогли сім’ям переселенців з Маріуполя знайти тимчасове житло. Ми також надали медикаменти та іншу допомогу дев’яти медичним закладам, у тому числі Шпиталю Шептицького у Львові», — йдеться на офіційній сторінці організації.
Як розповідає о. Тарас Сиділо, адміністратор парафіяльної спільноти Святого пророка Іллі у м. Макарові, Патріарша фундація «Мудра справа» регулярно привозить на парафію необхідну допомогу для переселенців, які покинули окуповані та постраждалі регіони України та оселилися там. «Ми намагаємося постійно підтримувати цих людей, і можемо це робити завдяки благодійній організації „CNEWA“ та „Мудра справа“», — зазначає священник.
«Ми побачили надзвичайну надію. Ми побачили, наскільки люди є вдячними. Вони змогли тут знайти свій другий дім. Вони надзвичайно вдячні всім священникам, сестрам, вірним Української Греко-Католицької Церкви, які оточили їх Божою любов’ю», — мовила на завершення візиту Анна Домбровська, керівниця проєктів благодійної організації «CNEWA».