Людина молитви та християнських принципів (дещо з біографії отця Івана Музички)

0
11

15 листопада виповнилося 103 роки з дня народження отця-доктора Івана Музички, знаного в світі доктора богословя, отця-митрата, родом із села Пуків, що на Рогатинщині.

Іван Музичка був Заслуженим ректором Українського Католицького Університету імені святого Климента Папи у Римі, Doctor honoris causa(почесний доктор) Українського католицького університету у Львові, науковцем, католицьким публіцистом, діячем руху «За Патріархат».

Народився майбутній священник у простій селянській родині Ксенії та Микити Музичок. Був найстарший з п’яти дітей. Батьки Івана були побожні, патріотичні, працьовиті, їх поважали в селі. З дитинства хлопець дуже хотів вчитися. Після закінчення школи в рідному селі вступив до Рогатинської гімназії, де навчався на стипендію від Рогатинського Союзу Кооператив, а згодом продовжив студії завдяки стипендії заможного львівського пана Івана Тиктора. 20-річним юнаком почав вчителювати у селі Путятинці, а згодом – у рідному Пукові. Під впливом місцевого пароха отця Василя Соловія, полюбив церкву, молитву, спів та музику. Отець Соловій у селі не лише служив як священник, а й керував хором, у сільській читальні «Просвіти» робив постановки театральних вистав і навіть невеличких оперет.

Сільський священник часто доручав юному Іванові керувати хором, а сам ставав на місці хориста. Окрім цього, хлопець був піддячим у крилосі й на Літургіях часто заміняв дяка. Уже згодом, коли сивочолий поважний священник-доктор, повернувся в Україну та приїздив у рідні краї, він дуже хотів побувати у крилосі та сісти у ту саму лавку, де колись сидів і співав. Згодом Іван Музичка заочно закінчив факультет теорії музики та гри на скрипці в Рогатинській вчительській семінарії.

Підготувала Сабіна РУЖИЦЬКА

(Продовження читайте в 46 числі газети «Нова Зоря»)