Кардинал Краєвський з Херсона: серед трагедії чиниться багато добра

0
54

В телефонному інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Префект Дикастерії харитативного служіння розповідає про різні аспекти свого шостого гуманітарного візиту в Україну, головною метою якого є несення допомоги людям, які постраждали від наслідків підриву греблі на Каховській ГЕС.

Про це інформує українська редакція VatacanNews.

Серед трагедії чиниться також багато добра. На цьому наголошує кардинал Конрад Краєвський, Папський розподілювач милостині, в телефонному інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News, в другий день свого перебування в Херсоні, в якому не припиняються обстріли. Як приклад цього він наводить благодійну кухню, яку провадять домініканці, де кожного дня тисячі людей отримують гарячу страву. Кухня діє завдяки фінансовій підтримці Папи Франциска. «Коли я був попереднього разу в Україні, то від його імені залишив кошти на відкриття та утримання цієї їдальні», – розповів Апостольський елемозинарій.

Префект Дикастерії харитативного служіння підкреслює, що в цих подорожах, а Україну він відвідує вшосте після початку широкомасштабного вторгнення, головним для нього є близькість з людьми. Тому разом із Харківсько-Запорізьким єпископом-помічником, який його супроводить, вони відвідали всі громади, що діють в Херсоні – католицькі та православні. «Ми були також у лікарні, вірніше, в тому, що від неї залишилося після бомбардування. Там тепер лише кілька породілей», – розповів він.

На благодійній кухні домініканського фонду Святого Мартина де Поррес

Апостольський елемозинарій зізнається, що після Бучанських могил і відвідин місць ексгумації йому здавалося, що він вже бачив усю злобу війни. Однак, щоразу відкриває її чергові звірські обличчя. «Ми побували в тих мікрорайонах, що були затоплені. Це трагічна ситуація, також і з санітарної точки зору, бо вода відійшла, а температура висока й усе гниє», – зазначає він, вказуючи також на те, що переміщення ускладнене також і тим, що кожен рух викликає обстріли, адже на другому березі Дніпра стоять російські війська.

Кардинал Конрад Краєвський, Папський розподілювач милостині, відвідав зокрема василіянський монастир святого Володимира Великого, де спілкувався з монастирською спільнотою та мирянами, що прибули на зустріч, взяв участь у молитві Вечірні разом із парафіяльною спільнотою та уділив усім присутнім благословення від імені Папи Франциска. За його словами, люди вражені тим, що є хтось, хто проїхав понад 3 тисячі кілометрів, щоби з ними зустрітися. «Ці люди дуже страждають, безперервно тривають обстріли, постійно виють сирени. Немає жодної вулиці, на якій би не було знищень. І те, що Папа про них пам’ятає, є для них знаком надії, впевненості в перемозі», – говорить він.

Як зізнається Префект Дикастерії харитативного служіння, молитва, проказувана в той час, коли неподалік падають снаряди, є якнайбільше щирою, як у випадку суплікації, коли підноситься благання: «Від несподіваної смерті визволи нас, Господи». «Водночас, існує певне переконання, і я про це казав вчора людям, що наше життя не залежить від чотирьох лікарів, ані від російських військ, але від Господа Бога. Ці люди потребують всього, бо є такі будинки, де місяцями немає електрики та газу. Але важливою є близькість, той факт, що ми їдемо в ці райони, які ще дуже небезпечні, що ми перебуваємо з ними», – говорить кардинал Краєвський.

Апостольський елемозинарій розповів, що вони також розвозять ліжка, які є подарунком від польського уряду. «Ми розвозимо їх маленькими машинами, тому що великі не можуть туди доїхати, дороги зруйновані, і ми якось справляємося з цим мікроавтобусом», – сказав він, підкреслюючи, що важлива сама присутність. «Іноді ці вервички, а я привіз кілька тисяч від Святішого Отця і дарую їх людям, важливіші, ніж матеріальні речі, які вони отримують, тому що завтра вони можуть їх знову втратити. Але цей жест доброти з боку Папи, цей жест любові, те, що протягом сімнадцяти місяців не було жодної аудієнції, в якій Святіший Отець не попросив би: помолімося за стражденну Україну. Ця моя присутність – це вияв любові Святішого Отця до українського народу. Папа запитав мене, чи я почуваюся готовим поїхати в це місце. Звичайно, я не почувався готовим, але коли я читаю Євангеліє, коли я запитую себе, що зробив би Ісус, я не міг не прибути сюди», – говорить кардинал Конград Краєвський.