ОПРИШКИ-ДЖАЗ ТА ЕТНО-ЕЛЕКТРОНІКА З ФІЛЬМУ “ДОВБУШ” НА МУЗИЧНИХ ПЛАТФОРМАХ

0
13

Плейлист “Dovbush soundtracks” відтепер доступний  на Apple music, deezer, spotify, Amazon Music, Tidal, iTunes, YouTube та YouTube music.

З 19 вересня музику до пригодницько-історичного фільму “Довбуш” режисера Олеся Саніна можна послухати на всіх музичних платформах. Шукайте  плейлист під назвою  “Dovbush soundtracks” на Apple music, deezer, spotify, Amazon Music, Tidal, iTunes, YouTube та YouTube music.

Прокат фільму триває і вражені глядачі продовжують зазначати, що однією з вагомих складових стрічки є музичне оформлення.  Авторами чуттєвих, атмосферних саундтреків стали композитори Алла Загайкевич та Олександр Чорний. 

Для Алли Загайкевич це вже не перший проєкт з режисером Олесем Саніним. До цього були “Мамай”, “Поводир”, низка документальних та короткометражних стрічок. Створення музики розпочалося ще влітку 2018 року під час знімання, адже багато композицій звучали у кадрі. Цьому передувало ретельне історичне дослідження. Було здійснено комунікацію зі знавцями військової музики в Польщі,  знайдено джерела, зразки, нотний матеріал, проведено роботу з фольклористами, знавцями інструментальної традиції Гуцульщини. Основним джерелом натхнення композиторів стрічки стала гуцульська народна музика різних жанрів. Тут допомагали режисер фільму “Жива ватра” Остап Костюк та етномузикологиня Ірина Федун. 

Фінальний результат творці охарактеризували, як “опришки-джаз” та “етно-електроніка”. Адже, окрім народних інструментів, під час запису були використані різні види цимбал, бандури, флояра, тилинка, ліра, дримба, окарини,  трембіти, роги мисливські, торбан, сурма (шалмей), барочний ансамбль з клавесином, барочні флейти та багато інших різноманітних музичних інструментів. А, коли порахувати кількість музикантів задіяних у створенні всіх саундтреків, то набереться цілий симфонічний оркестр!

Для Олександра Чорного – це перший досвід співавторства у написанні музики до фільму. Раніше композитор самостійно створив супровід до стрічок “Let It Snow”, “Егрегор” (реж. Станіслав Капралов) та “Йди за мною” (реж. Любомир Левицький). У картині “Довбуш”  Олександр здійснив фінальне аранжування багатьох сцен та створював музику до найбільш експериментальної частини фільму – війни, боїв головних герої, опришківського спротиву. Тандем Олександра та саунд-дизайнера Валерія Хілобоки забезпечили об’ємне звучання “Довбуша”.

Як відомо, режисер стрічки Олесь Санін і сам музикант, тому у звуковому втіленні своїх екранних робіт він завжди шукає неповторних та дуже точних рішень. Композиторка Алла Загайкевич коментує:

“ОЛЕСЬ РЕАГУЄ НА МУЗИЧНУ ІНФОРМАЦІЮ ДУЖЕ ПРОФЕСІЙНО. ВІН БУВ ПРИСУТНІМ ПРАКТИЧНО НА ВСІХ СЕСІЯХ ЗАПИСУ. НАМАГАВСЯ ВІДЧУТИ ЖИВИЙ РИТМ МУЗИКИ. БРАВСЯ САМ ЩОСЬ НАСПІВУВАТИ, ЧИ НАГРАВАТИ.” 

Від 19 вересня відчути подих Карпатських гір можна разом з плейлистом “Dovbush Soundtracks” на платформах Apple music, deezer, spotify, Amazon Music, Tidal, iTunes, YouTube та YouTube music. А насолодитися поєднанням виразної звукової палітри з візуальним рішенням стрічки можна у кожному кінотеатрі України. Прокат триває!

ДОВІДКА ДО DOVBUSH SOUNDTRACKS 

  • Композитори: Алла Загайкевич та Олександр Чорний
  • Запис, зведення: Олександр Чорний, Володимир Миндюк
  • Студія звукозапису: Jenni Records (Львів), Frost Magnetic (Івано-Франківськ)
  • За участі: Сусанни Карпенко, Ансамблю Open Opera Ukraine, Олега Чухліба, Капела Замагори, Михайла Тафійчука, Вокального ансамблю Івано-Франківського театру, Гордія Старуха, Максима Бережнюка, Дмитра Мазуряка, Івана Мартищича, Юрія Тафійчука, Остапа Костюка, Сергія Охрімчука, Олексія Фантаєва, Віктора Рекала, Назара Стеця, Володимира Половчика, Лізи Соловйової, Дениса Карачевцева, Ігоря Брухаля, Дмитра Олійника, Золтана Алмаші, Миколи Цвілінюка.