У своєму виступі на Папському Синоді, що відбувається у Ватикані, Блаженніший Святослав розповів про актуальну проблему вимушеної міграції з України, умови адаптації вимушених мігрантів та подякував міжнародній церковній спільноті за гостинність та солідарність з Україною.
Про це пише пресслужба Синоду Єпископів УГКЦ.
Глава УГКЦ наголосив, що війна в Україні вразила «серце українського суспільства — сім’ю», саме тому «духовна, психологічна та соціальна підтримка сім’ї є головним завданням нашого душпастирського служіння в Україні та за кордоном».
Блаженніший Святослав ознайомив учасників Папського Синоду із статистичними даними українських біженців. «Вартує відзначити той факт, що більшість українських біженців, майже 80 відсотків, не були розміщені в центрах для біженців, але прийняті у родини в різних європейських країнах». Глава УГКЦ позитивним назвав той факт, що більшість українських біженців хочуть повернутися в Україну.
«Ці статистичні дані вказують, що ми повинні підготуватися до тривалого духовного супроводу наших вірних за межами України. Це теж буде вимагати більш тісної співпраці між матірною Церквою, місцевими католицькими Церквами та Святим Престолом», — наголосив Блаженніший Святослав.
Глава УГКЦ теж вказав на два гуманітарні виклики, які, згідно прогнозів ООН, чекають на Україну: «Близько 7 мільйонів осіб у нашій країні гостро відчують продовольчу кризу, натомість вся країна буде переживати енергетичну кризу в умовах зими. Росія продовжує знищувати нашу інфраструктуру, наражаючи на небезпеку тисячі людей через холод».
Блаженніший Святослав теж подякував міжнародній церковній спільноті за солідарність та підтримку України: «Неоколоніальна війна росії проти України спричинила найбільшу гуманітарну кризу з часів Другої світової війни, але завдяки католицькій та міжнародній солідарності вона не переросла в катастрофу, ніхто в нашій країні не помер з голоду чи від холоду». Окрему вдячність Блаженніший Святослав висловив Святішому Отцю Франциску: «З вашою допомогою цього року ми перемогли гуманітарну битву в Україні».