Відпочинок на краєвидах із кінострічки “Захар Беркут”.
Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.
Редакція часопису “Нова Зоря” з посиланням на ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Цього літа варто завітати до руїн фортеці Тустань на скелях, що у Львівській області.
Тустань: історична сила та мальовничі краєвиди
Руїни фортеці Тустань – унікальна історична пам’ятка, що розташована за 120 кілометрів від Львова.
Існує два варіанти походження назви цього місця. Так, за основною версією назва “Тустань” походить від імені засновника поселення – “Тустан”, що у перекладі означає “відважний, сильний, міцний”. За іншою версією, назва утворилася від виразу “тут стань”: це через те, що кожний повинен був зупинитися перед фортецею, показавши усе, що везе із собою, а також сплатити мито.
Археологам наразі не вдалося дізнатися, коли місто-фортеця було створене, однак письмова згадка датована 14 століттям. Розкопи ж вказують на те, що жили тут і до цього часу.
Тустань вважають унікальним місцем через гірську природу, середньовічну спадщину, а також через те, що за будівництва тут врахували всі ландшафтні особливості. Так, скелі стали частиною міста.
Зараз тут є лише руїни, однак на скелях всюди можна помітити “петрогліфи” – наскельні зображення Сонця та інших символів. З 1994 року Тустань є історично-культурним заповідником державного значення, а 2005 року стала самостійним комплексом.
Для туристів тут створили три різних маршрути, за одним з них можна спуститися до священного джерела.
Як доїхати до Тустані
Охочим відвідати Тустань спочатку потрібно доїхати до Львова. Наприклад, з Києва сюди можна приїхати потягом: всього курсує 10 потягів, з яких три – інтерсіті.
Ціни на квитки за напрямом “Київ – Львів”:
місце для сидіння першого класу – від 800 до 1095 грн;
місце для сидіння другого класу – від 395 до 485 грн;
місце у вагоні класу “Люкс” – від 1400 до 1605 грн;
місце у купейному вагоні – від 585 до 660 грн.
Далі ж потрібно подолати близько 120 кілометрів. Це можна зробити за допомогою автобусів, автостопу чи орендованого автомобіля.
Також сюди можна дістатися і власною машиною. Ця пропозиція буде найкращою для мешканців Франківщини та сусідніх областей.
Де поселитися та чим зайнятися на Тустані
На Тустані розробили три екскурсійні маршрути. Один з них веде через центр фортеці, також на ньому можна спуститися до священного джерела і попрямувати до скелі Гострий камінь або до скель Суму.
Також є чотиригодинний маршрут для тих, хто хоче погуляти та побачити неймовірні краєвиди. Для охочих провести день більш активно тут відкрили мотузковий парк, у якому вартість повного квитка – 70 грн, а вартість за спуск по канату – 50 грн.
Місто-фортеця працює щодня від 10:00 до 18:00, за вхід потрібно заплатити від 50 грн.
Після прогулянок руїнами Тустані можна поселитися у Східниці, що розташована за вісім кілометрів від пам’ятки. Є місця у хостелах за ціною від 300 грн за добу, номери у готелях від 500 до 3200 гривень та навіть вілли, що коштуватимуть за добу від 700 грн.