19 грудня у Центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка для дітей у Києві відбулася презентація книжки «Кобзар Незалежної України. Блаженніший Святослав про Блаженнішого Любомира» — книжки спогадів Глави УГКЦ про патріарха Любомира Гузара.
Книжку презентували Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав та п. Оксана Климончук, яка записала і упорядкувала його спогади. Модерувала розмову поетеса Мар’яна Савка, засновниця і головна редакторка «Видавництва Старого Лева», яке й видало книгу. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Книжка «Кобзар незалежної України» вустами Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава розповідає про шлях Любомира Гузара до Патріаршества УГКЦ, його роль у становленні української незалежності, розвитку Церкви після розпаду СРСР, а також про те, як йому вдалося посприяти приїзду папи Івана Павла ІІ та змінити ставлення світу до України.
За словами упорядниці книжки п. Оксани Климончук, ідея її написання виникла через два роки після смерті блаженнішого Любомира Гузара, однак назва видання була готова ще до того: «Назва виникла тоді, коли ми прощали блаженнішого Любомира, коли я послухала прощальну проповідь Блаженнішого Святослава, у якій він тоді назвав Любомира Гузара кобзарем. Це мені дуже запам’яталося. Тоді ще не було ідеї зробити щось з цією назвою, але вона жила зі мною».
Блаженніший Святослав зазначив, що презентація книжки стала нагодою вшанувати пам’ять великої людини Блаженнішого Любомира, адже цього року спогадуємо його ювілей — 90-річчя з дня народження: «Багато різних подій, які цього року ми хотіли організувати, мають одну мету — все зробити, щоби з плином часу його постать не віддалялася від нас, а навпаки приближалася».
«Коли ми говоримо про Блаженнішого Любомира, ми говоримо справді про велику людину», — наголосив Предстоятель УГКЦ.
Презентація книжки відбувалася у форматі розмови та спогадів про світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара, на завершення якої Блаженніший Святослав звернувся до присутніх з проханням не переривати особистий стосунок з Блаженнішим Любомиром та не залишати його самого у крипті Патріаршого собору. Відтак кожного запросив залишити і свої думки та спогади про кардинала у книжці, що знаходиться в крипті собору.