У листі, надісланому на адресу Блаженнішого Святослава після масованих атак Російської Федерації на Україну 29 грудня 2023 року та 2 січня 2024 року, Папа Франциск назвав дії Росії «негідними та неприйнятними» і наголосив, що вони «не можуть бути оправдані жодним чином».
Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ у Римі.
«Вкотре через Вашу особу бажаю висловити мою близькість до „багатостраждальної України“, оплакувати загиблих та повірити їх Божому милосердю, потішити поранених і обійняти всіх, що страждають у будь-який спосіб. Я близький до душпастирів, що намагаються дати надію людям у „ситуації, котра здається все більше безнадійною“, — мовиться в листі-відповіді Папи Франциска на лист Блаженнішого Святослава від 29 грудня минулого року, у якому Глава УГКЦ повідомив Його Святість про трагічні наслідки найбільшої ракетної атаки Росії по Україні.
Папа висловив вдячність Главі УГКЦ за інформацію: «Разом із Вами поділяю ті самі почуття зневаги та болю, які Ви відчуваєте перед військовими операціями, котрі, завдавши удару по цивільному населенню та цивільній інфраструктурі всієї країни, є негідними та неприйнятними і не можуть бути оправдані жодним чином».
Папа Франциск уважає вкрай небезпечним, що «на тлі драматичних міжнародних подій є ризик, що війна в Україні може стати „забутою“ війною». Тому «нашим обов’язком є зробити все для того, щоб ця війна не була оповита тишею, не лише для того, щоби вжахатися перед трагічними фактами, але насамперед для того, щоби змусити всіх, хто відповідальний, та міжнародну спільноту до пошуку мирних рішень», — наголосив Святіший Отець.
У листі Папа Франциск нагадав, що використовує кожну нагоду, щоби війна в Україні не стала «забутою». «У сьогоднішній загальній аудієнції [3 січня 2024 року. — Ред.] я закликав не забувати народи, де є війна, пригадуючи, що „війна є божевіллям, війна завжди є програшом. Помолімось. Помолімось за людей в Палестині, Ізраїлі, Україні та багатьох інших місцях, де триває війна“. Я те саме повторив 1 січня у Всесвітній день миру і продовжуватиму це робити, голосно закликаючи допоки не стихне гуркіт зброї в Україні і не розпочнеться шлях до справедливого миру».