22 січня 1919 року УНР та ЗУНР урочисто оголосили про об’єднання в одну державу.
А потім нам розповідають, що Сталін подарував Україні Галичину…
5 фактів про Злуку УНР і ЗУНР
- Підготовча робота до Злуки почалася ще у період правління гетьмана Скоропадського. Потім ініціативу підхопила Директорія. 1 грудня 1918 р. у Фастові було укладено попередній договір між Радою державних секретарів ЗУНР та Директорією УНР про “злуку обох українських держав в одну державну одиницю”. 3 січня 1919 р. Українська Національна Рада ЗУНР у Станіславові в готелі “Дністер” одностайно прийняла ухвалу про об’єднання ЗУНР та УНР.
- 22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки українських земель, що постали на уламках російської і Австро-Угорської імперій, в єдину Українську державу.
- Після проголошення Акту Злуки під стінами Софійського собору відбувся парад українських військ. Зокрема, площею пройшли колони Січових стрільців під командуванням полковника, майбутнього засновника Організації українських націоналістів Євгена Коновальця.
- 23 січня на Трудовому конгресі було затверджено Акт Злуки. ЗУНР перейменовувалась у Західну область УНР. Єдиним гербом став тризуб.
- УНР та ЗУНР відрізнялися між собою політичними, соціальними і зовнішньополітичними векторами, але в усьому були єдині.
22 січня 1990 року патріотичні сили організували живий ланцюг між Киє-вом. Львовом та Івано-Франківськом як символ відновлення єдності людей східних і західних земель України, які були подавлені радянським союзом. За різними оцінками, участь в акції взяли до 3 мільйонів українців.
Часопис “Нова Зоря”