Як духовно розквітнути? П’ять порад від Терези з Лізьє

0
16

З настанням весни ми починаємо насолоджуватися красою природи, яка розквітає довкола нас. Але ми теж можемо скористатися цим чудовим сезоном, щоб розквітнути на особистому духовному рівні. На щастя, Церква має незліченну кількість святих, які можуть надихнути нас на шляху самовдосконалення — таких, як свята Тереза з Лізьє.

Ось п’ять стежок, натхненних її життям, які проведуть нас мандрівкою віри, щоб з Божою благодаттю ми могли квітнути й давати щедрі плоди згідно з Божественним планом. Про це пише CREDO.

  1. Прийміть своє унікальне покликання Як казала свята Тереза, не кожен із нас покликаний бути трояндою у саду життя. Важливо визнати, що кожна людина — унікальне Боже творіння, з її індивідуальними талантами, сильними сторонами та цілями. Прийміть своє особисте покликання, розуміючи, що воно може відрізнятися від покликання інших людей, і прагніть процвітання відповідно до довірених вам дарів і місії.
  2. Культивуйте чесноти Для духовного процвітання потрібно розвивати чесноти, які відображають вчення Христа. Свята Тереза наголошувала на «малому шляху» смирення і простоти, навчаючи, що навіть маленькі вчинки, зроблені з великою любов’ю, можуть призвести до духовного зростання. Виявляйте смирення, доброту, терпіння і любов у спілкуванні з іншими, дозволяючи цим чеснотам живити вашу душу та допомагати вам квітнути.
  3. Молитва і споглядання Так само, як квіти потребують сонячного світла та води, щоб цвісти, так і наші душі потребують живлення через молитву і споглядання. Знаходьте час для регулярних молитов, шукайте спілкування з Богом і керівництва Святого Духа. Наслідуйте приклад святої Терези, яка знайшла розраду й силу у своєму глибокому молитовному житті, довірившись Божому Провидінню і віддавшись на Його волю.
  4. Служіть іншим із радістю «Малий шлях» святої Терези також наголошує на служінні іншим з радістю та любов’ю у звичайних справах щоденного життя. Шукайте можливості проявити милосердя та безкорисливість через прояви доброти, служіння упослідженим або просто присутність поруч із тими, хто цього потребує. Наслідуючи приклад смиренного служіння Христа, ви можете відчути особисте зростання та сприяти процвітанню інших.  
  5. Постійне зростання та навчання Духовне процвітання — це подорож зростання і навчання довжиною у ціле життя. Будьте відкритими Божому керівництву і спонукам Святого Духа, дозволяючи собі змінюватися й оновлюватися щодня. Шукайте мудрості у Святому Письмі, вченні Церкви та життєписах святих, зокрема святої Терези, чиї духовні знання і сьогодні надихають та скеровують вірних на шлях до святості.