23 березня у селі Сможе Стрийського району на Львівщині згорів храм Святого Архистратига Михаїла. Адміністратор храму о. Петро Горічко звернувся до всіх небайдужих громад Української Греко-Католицької Церкви, а також людей доброї волі з проханням про допомогу у відбудові згорілої святині.
Про це йдеться на сторінці Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ у фейсбуці.
«Крізь біль і сльози повідомляю, що 23 березня 2024 р. Б. у с. Сможе згорів храм Архангела Михаїла УГКЦ. Прошу небайдужих людей доброї волі допомогти у відбудові храму УГКЦ і вкласти свою цеглинку у нашу церковцю. Нехай Бог винагородить усіх жертводавців!» — закликав о. Петро Горічко.
Як повідомила пресслужба ДСНС Львівщини, інформацію про пожежу рятувальники отримали 23 березня о 10:53. Рятувальники ліквідували пожежу, однак дерев’яна церква повністю знищена вогнем. Врятувати вдалось лише дзвіницю.
Допомогти у відбудові храму можна за реквізитами:
Реквізити карти: 4790 7299 5622 7243
Картковий рахунок: UA023257960000026202501151632
![](https://novazoria.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/57476583e97b5921-768x1024.jpg)
![](https://novazoria.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/a85d5b887d5e6b21-768x1024.jpg)
![](https://novazoria.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/fd28f20eff7a3f81-1024x1024.jpg)
Довідка
Церква Святого архангела Михаїла у селі Сможе — чинна дерев’яна церква, пам’ятка архітектури національного значення. Використовується спільно громадою УГКЦ і ПЦУ. Храм розташований на сільському цвинтарі. Від 1979 року входить до пам’яток архітектури державного, а тепер — національного значення.