Моїм найбільшим бажанням залишається можливість особисто відвідати полонених, тих, кого я не можу відвідати, — зазначає Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.
Про це в інтерв’ю «VaticanNews» заявив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.
Нунцій повідомив, що в Україні він мав можливість спілкуватися з російськими полоненими, які тут утримуються.
«Натомість я знаю, що мій колега в Росії не може відвідати українських полонених, і ніхто з представників Церкви не може їх відвідати, також і греко-католицьких священиків», — зазначив він.
«Це для мене дуже важкий тягар: знати, що люди перебувають у таких складних умовах, пам’ятаючи також про Ісусову заповідь, — відвідай твого брата, що перебуває у в’язниці, — яку просто неможливо виконати. Крім того, в яких умовах вони перебувають?», — додав архиєпископ.
Апостоський нунцій зауважив, що, як йому розповідали колишні полонені, найважче — це втратити уповання, втратити надію, віру.
«Я знаю, що для них віра — це майже єдине, що залишилося, й хотілося б просто доторкнутися до цієї віри, підтримати, бо в іншому випадку їхні страждання залишаються жахливими, а можливості їх відвідати немає», — наголосив єрарх.
Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас також високо оцінив заклик Папи про обмін всх на всіх, виголошений під час промови «Urbi et Orbi».
«І коли Папа звертається із закликом, щоб відбувся тотальний обмін полоненими, це не просто слова, а заклик, який стосується багатьох життів, тисяч людей, які не мають можливості відсвяткувати Великдень, включаючи й двох греко-католицьких священиків, які були вивезені з Бердянська, що розташований не так вже й далеко від Запоріжжя. Тож тут мої думки ще більше з ними, ще більше присвячені їм: ці два священики не мають навіть можливості святкувати Пасху. Тому це справді заклик великого гуманітарного характеру, з яким Папа звертається до всіх, віруючих і невіруючих, це також заклик молитися, щоб Господь відкрив серця тих, на кому лежить політична відповідальність, щоби справді провести цей обмін полоненими», — підкреслив нунцій.