Сильна, незалежна, незламна, вільна, самодостатня, ідеальна. А може – тендітна, вразлива, ніжна, чуттєва, загадкова. Дружина, мати, дочка, сестра, господиня, бізнесвумен. Та понад усе – красива жінка. Хто вона – жінка сьогодні? Як серед обов’язків і викликів щоденного життєвого ритму не загубити те, що в нас є найцінніше, – «себе»? Як пізнати і відкрити свою зовнішню і внутрішню красу, яка є джерелом сили? Напевно, кожна жінка замислюється, в чому ж полягає справжня жіноча краса? Що таке жіночність і привабливість? Давайте шукати відповіді на поставлені питання.
Красива жінка – можливо, вона доглянута струнка блондинка; добре, якщо вона успішна і сильна, а поряд з тим делікатна і романтична. А може вона самодостатня, у неї є робота, чоловік і дитина, плюс фінансово незалежна. З іншого боку, жіноча краса – це ще й харизма, сила і сміливість сказати вголос хто вона, ким хоче бути, це вміння сказати «ні», вміння не підлаштовуватись під те, що про неї думає оточення і весь світ. Їй подобається її тіло, незалежно від його розміру. Бо вона прийняла себе такою, якою є.
Красива жінка – це жінка, яка радіє життю. Вона знає, що не обов’язково мати двадцять років і мати модельну фігуру, щоб бути красивою. Краса жінки – це, перш за все, мистецтво жити. Радість, оптимізм і здорова впевненість в собі. Краса для кожного різна, її неможливо виміряти, зважити і поставити в точні рамки.
Таких визначень може бути багато, якщо вони продиктовані сучасною індустрією краси, сучасними вимогами і кожне з них має щось правдиве, проте, не вичерпують себе. Ці вимоги і канони про ідеальну жінку, ідеальну жіночу красу із століття в століття змінюються. Але пошук триває – людина у своїй суті спрагла краси, стремить до неї, має різні уявлення про неї. Краса – не лише фізична ознака, параметри чи зовнішні риси. Джерело справжньої краси потрібно у собі віднайти і таким чином стати цілісною особою. Пошук зовнішньої краси свідчить про щось більше… ніж просто пошук модного одягу, зачіски, яскравого макіяжу. Це щось більше, аніж неустанна гонитва за надміру комерціалізованим уявленням про красу. Прагнення прекрасного має нас спрямувати у правильний напрямок. Зробімо два кроки в пошуку правдивої краси.
Крок перший. «Я цього гідна»
Не так давно та ютуб каналі вийшов ролик із Кейт Уінслет – однією з найуспішніших актрис планети, яка зіграла головну роль у легендарному фільмі «Титанік». В цьому трихвилинному відео акторка говорить, що особисто для неї значить краса і разом з тим самоповага й прийняття себе. Її слова до мурах правдиві, заслуговують уваги і спонукають до роздумів, які приведуть нас до кроку номер два у нашому пошуку краси.
Тим часом ролик починається кадром, де оскароносна Кейт, одягнена в білу сорочку, з макіяжем та з укладеним волоссям, вимовляє знамениту фразу: «Я цього гідна – I’m Worth it». І продовжує: «Звичайно, їй легко говорити, – швидше за все, думаєте ви, – звертається Кейт до глядачів, – з макіяжем і укладкою, на які витрачені години, звичаааайно… вона відчуває себе гідною. Бо багато хто вважає красу суперсилою. Але краса закінчується».
Уінслет чесно і відкрито зізнається, що вона не завжди так виглядає – та й ніхто не виглядає. Щоб не бути голослівною, вона прибирає пасма волосся від обличчя, бере ватні диски – і… починає знімати макіяж. Коли обличчя залишається без макіяжу, запитує: чи це відображення у дзеркалі без макіяжу «воно гідне?!». Звісно, це риторичне питання. Так, це відображення у дзеркалі є гідне. Акторка продовжує: «Головне для кожної з нас – відчувати, що я гідна, і без усього цього» (зовнішнього оманливого оздоблення). І додає: «В юності ми думаємо, що наша цінність полягає у нашій зовнішності, увазі, яку отримуємо, наскільки популярні чи скільки лайків отримуємо у соцмережах, проте річ не в тому. Я цього гідна – це значить, що я маю право бути собою. Бути в гармонії з собою попри усі вікові зміни».
Якщо поглянути на це відео глибше, можна помітити, що коли акторка говорить про красу, то це не лише про її зовнішні прояви, не лише про макіяж і все решта. Це серйозне питання про те, як прийняти себе і як відкрити інший бік краси. Як відкрити у собі внутрішній світ краси і де її справжнє джерело?
Крок другий. Головний стиліст Всесвіту – Головний стиліст моєї краси.
«І побачив Бог, що те, що він створив, було гарним-добрим». Що таке краса, яку Бог споглядає, краса, яку Бог хоче бачити в нас і серед нас? Що таке краса, яка приголомшує, яка спокушає, допоки не заволодіває тим, хто її бачить, тим самим перетворюючи жадану красу на егоїстичну насолоду. Як і де знайти красу? Як у світі насолоди, споживацтва, нав’язливих ідеалів краси знайти шлях до правдивої краси, яка не підвладна часу. Якої краси прагнемо ми, християни? Чи наше щоденне життя має в собі відблиск вічної краси, відблиск краси Бога? Де і як кожен із нас, ідучи своїм шляхом, знаходить і плекає простори краси? Людина, згідно антропології Отців Церкви, природно прагне до краси; кожен спалах краси є відображенням Того, Хто її створив і Хто є абсолютною Красою. Справжня жінка має іти шляхом любові до прекрасного, любові до себе.
Вона змінила історію…
У розкішному палаці розгортається неймовірна історія неймовірної жінки. Її ім’я Естер. Захоплююча краса, відвага і сила. Жінка із сторінок Старого Завіту, в якому і міститься Книга Естер.
Події відбуваються у 470 році до н.е. Перський цар Ксеркс оголошує найбільший у ті часи конкурс краси задля пошуку дружини. Чимало красивих жінок було привезено до палацу царя, але була серед них головна героїня на ім’я Естер, яка і виграла цей конкурс. Вона була єврейкою, сиротою. Виховував її дядько Мардохей. Коли слуги царя узяли її до палацу, дядько дав Естер одну пораду: поводитися так, щоб ніхто не дізнався про її національність.
Потрапивши до палацу, Естер, перш ніж познайомитись із царем, мала довгий час приготувань: спа-процедури, масаж, красиве вбрання – усе для того, щоби якнайкрасивішою постати перед царем. Максимум зусиль, щоби її тілесна краса вразила царя. Проте її зовнішня краса послужить прелюдією до відкриття чогось глибшого… І настав цей очікуваний день у житті Естер – день, який назавжди і безповоротно змінить її життя, царя і єврейського народу. Цар одружується на Естер. Так почалось казкове життя красивої дівчини… Жили вони довго і щасливо… Проте, не все так просто, життя Естер не може так завершитись. Усі красиві жінки мають свою драматичну і захоплюючу історію життя. Життя, яке дасть нам не один урок про красу у різних її проявах. Але про це згодом.
Сила і краса Естер
Аман – радник царя, який ненавидів Мордехая, дядька Естер, задумав жахливий план і видає указ про знищення єврейського народу. Мордехай, дізнавшись про змову, попросив Естер заступитися перед сувереном, щоб той міг відкликати едикт. Але ніхто під страхом смертної кари не міг з’явитися до царя без попереднього запрошення. Розсудлива, мудра і рішуча Естер перед візитом до царя перебуває три дні в пості та молитві. Опісля цариця іде до Артаксеркса у всій пишноті свого царського вбрання та своєї краси і запрошує свого чоловіка разом із його радником Аманом на бенкет, який вона влаштовує. Це був супервідважний вчинок. Естер добре знала, що ця сміливість може їй коштувати життя. В часі бенкету Естер постала перед царем у всій своїй красі, і він сказав їй: «Чого ти хочеш, Естер, яке твоє бажання?». По цих словах настав тріумфальний момент. Естер розкрила підступний задум Амана і звинуватила його в тому, що він засудив на смерть увесь єврейський народ, а отже і її. Правитель розлютився і наказав відправити Амана на страту.
Естер – неймовірна жінка із сторінок Біблії. Незважаючи на те, що вона була єврейською сиротою, їй вдалося змінити своє життя і життя єврейського народу, ставши царицею великої світової держави, і цю роль вона виконала з надзвичайною мудрістю.
Уроки краси від Естер?
Жінка може навчити чоловіка дивитися на речі по-іншому. Естер повинна була мати в собі щось більше, аніж тілесну красу, таке «щось…», що так одразу словами й не окреслити. Те, що вона була надзвичайної краси, є певним, але при дворі царя не бракувало красивих жінок. У ній було щось таке, що справді зворушило царя. Як бачимо з її вчинків, цими рисами були шляхетність, відвага, мудрість від знання Закону, почуття справедливості. Вона здобула визнання у дворі та серед єврейського народу. Естер змінила серце царя, чий світ був оточений чоловіками-радниками. Допомігши йому побачити світ новими очима, очима свого серця. Жінка стикається з жорсткими правилами чоловічого світу і, як бачимо, її силою була лагідність та мудрість.
Дозволь своїй внутрішній красі сяяти. Дбаючи про свою зовнішню красу, зроби крок далі – досконала краса в тобі всередині.
Серед усіх життєвих обставин не втрачай особистого контакту з Богом. Естер розуміла, що спасіння її народу залежить від її особливих стосунків із Богом. Її благання у стіп царя були лише фасадом, за яким приховувалися Божа сила і Його промисел. Справжнім знаряддям у порятунку єврейського народу стали піст і молитва.
Будь впевненою у своїх силах. Не втрачай надію. Якщо твоя життєва ситуація виглядає безнадійною, – не здавайся, не втрачай надію. Рухайся вперед.
Алла КАПУШ