6 вересня владика Венедикт Алексійчук, Єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго, відвідав парафію святих апостолів Петра і Павла та Центр паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня Богородчанського району. Про це повідомляється на інформаційному сайті Центру.
«Нам часто важко уявити собі святих, що вони були такими ж людьми, як і ми. Ми знаємо, що десь, колись жив той чи інший святий, однак годі сподіватися щодо особистої святості кожного із нас, бо ж це часом нам видається неможливим. Тим не менше, на прикладі життя блаженного Симеона Лукача, який народився, ріс та й умер у вашому селі, ми можемо стверджувати, що святість можлива тут і тепер. Святість – це покликання, мета кожного з нас». Такими словами звернувся до парафіян храму владика Венедикт.
Високоповажного гостя вітала вся парафіяльна спільнота разом із прочанами на церковному подвір’ї. Діти вручили Владиці Венедикту хліб та сіль – на знак гостинності, а о. Володимир Лукашевський від імені отця-пароха Ярослава Середюка запросив Єпископа очолити недільне богослужіння та благословити присутніх.
Владика Венедикт звершив Архієрейську Божественну Літургію, на якій йому також співслужили запрошені священнослужителі: о. Іван Жук, о. Іван Стефурак, о. Михайло Віхоть, о. Роман Кузьмінський та о. Юрій Сидір.
Роздумуючи над Божим словом у часі проповіді, Владика, базуючись на євангельському уривку 13-ї неділі після Зіслання Святого Духа, говорив про покликання кожної людини.
«Перше, що спадає на думку, коли чуємо цей уривок про виноградарів-убивць, – це наше запрошення до праці у своєму особистому винограднику. Господь Бог довірив нам наше життя, воно – унікальне і неповторне, а тому маємо прожити його, виконуючи те покликання, ту місію, яку можемо сповнити тільки ми», – роздумував Єпископ Венедикт.
На його думку, всі речі в цьому світі мають своє призначення, а отже кожна людина покликана до чогось особливого. В той же час, на прикладі будови людського тіла, проповідник пояснив, що кожен має свою функцію, а тому не слід старатися жити якимось іншим життям, намагаючись скопіювати стиль життя ближнього.
«Коли говоримо про покликання, одразу маємо асоціації з монашеством, священством чи духовенством, але це слово дуже гарно пояснює Боже ставлення до нас. Той Бог, Якого звемо «Отцем» у молитві, яку молимося щодня, Він є той, хто кличе нас. До чого? – До святості!», – переконаний Владика.
За словами Єпископа, нам часто видається, що святі, які намальовані на іконах та описані в «Житті святих», були десь там, але нам не віриться, що святість можлива там, де живемо ми.
«На прикладі життя блаженного Симеона Лукача, який народився, ріс та помер у вашому селі, ми можемо стверджувати, що святість можлива тут і тепер. Святість – це покликання, мета кожного з нас. Тому будьмо відповідальними кожен у своєму особистому «винограднику», щоби дати добрий плід нашому Богу, Який дарував нам це прекрасне й неповторне життя», – закликав проповідник.
Після спільної молитви та многоліття, о. Володимир Лукашевський від імені отця-пароха Ярослава Середюка подякував Преосвященному Владиці Венедикту за його візит, молитву та благословення. Окремо пролунали вітальні слова на адресу гостя з нагоди його 10-ліття від дня Архієрейської хіротонії.
На завершення свого візиту до Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Владика Венедикт також відвідав «Музей блаженного Симеона та підпільної УГКЦ» та ознайомився з ходом будівництва Хресної дороги, яке вже наближається до свого завершення.