Посол Аргентини в Україні дала високу оцінку активній суспільній ролі УГКЦ в умовах пандемії

0
16

Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, зустрівся у п’ятницю, 4 вересня, із Надзвичайним і Повноважним послом Аргентини в Україні Еленою Летісією Тересою Мікусінскі. Зустріч відбулася на прохання пані Посла.

Під час розмови пані Посол відзначила активну суспільну роль Української Греко-Католицької Церкви, зокрема її соціальне служіння в умовах пандемії коронавірусу. У розмові пані Елена поділилася своїм спостереженням: відповідь Української Греко-Католицької Церкви на проблему пандемії цілком відрізняється від відповідей Католицької Церкви в різних країнах світу. За її словами, Аргентинське посольство стежить не тільки за релігійною ситуацією в Україні, а й за способом діяльності та відчитування дійсності з боку Церков України.

Пані Посол оцінила активність УГКЦ в усвідомленні глибини небезпеки коронавірусу. У розмові сторін йшлося не так про важливість виконання державних заборон, а про й те, що Церква від початку пандемії поставила акцент у душпастирській діяльності  на збереженні життя і здоров’ї своїх вірних. Її вразило те, що Церква завжди говорила про безпечний простір у своїх храмах та інституціях.

Під час зустрічі сторони також обговорили соціальне служіння УГКЦ в умовах пандемії. Блаженніший Святослав розповів про пошук ресурсів для громадян і про те, як у Патріаршому домі близько половини року проживали медики, які потребували обсервації. За словами Предстоятеля УГКЦ, жоден єпископ у світі не відкривав своєї приватної домівки для лікарів під час пандемії.

У розмові Отець і Глава УГКЦ пояснив, що УГКЦ завжди намагалася бути матір’ю і учителькою свого народу, а весь церковний простір вважався народним, де люди могли отримати відповідну опіку. За його словами, особливо це проявилося в час Майдану. Відповідно, у нових обставинах Церква не могла вчинити по-іншому.

За словами пані Посла, Аргентинське посольство звернуло увагу на соціальну активність УГКЦ і її допомогу навіть державним лікарням.

Окремо сторони обговорили просвітницьку діяльність Церкви. Зокрема відзначили, що  різні Церкви по-різному сприймають і проявляють свою просвітницьку діяльність. Натомість УГКЦ не просто говорила про небезпеку, а й пояснювала правила, як забезпечити епідеміологічну безпеку. Це проявилося в освітніх ініціативах у католицьких школах, які мають на меті  зробити більш свідомими учнів, студентів і викладачів.

На переконання пані Елени, досвід Української Греко-Католицької Церкви є дуже цінним для інших держав, зокрема для Аргентини.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав подарував пані Послу книжку «Переслідувані за правду», адже пані Мікусінскі своїм корінням пов’язана з Україною і цікавилася періодом переслідування УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ