Вчені вияснили, що відчуття болю впливає на пам’ять

0
24

Навіть у повністю здорових людей виникають проблеми.

Вчені з США та Австралії показали, що болі в організмі, які так чи інакше відчувають багато людей — наприклад, в спині або головні, — впливають на робочу пам’ять, інформує Ukr.Media.

Робота опублікована в журналі Neuropsychologia. Недавні дослідження показали, що у людей, які відчувають біль в організмі, спостерігається дефіцит робочої пам’яті. Однак в основному в таких роботах вивчався біль, який створювали штучно, в лабораторних умовах, або хронічні болі. Вплив болю, який може виникати і у здорових людей, практично не досліджували. Крім того, були не цілком зрозумілі фактори, які запускають порушення пам’яті через біль.

Вчені з Університету Майамі (США) і Сіднейського університету (Австралія) вирішили заповнити прогалину в цьому питанні. У своєму дослідженні вони використовували загальнодоступні зображення мозку та дані про самостійні звіти Human Connectome Project (HCP), великомасштабний проєкт, спонсорований Національним інститутом охорони здоров’я (NIH).

У дослідженні взяли участь 416 здорових дорослих людей, 228 з яких розповіли, що відчували деякий біль в організмі протягом тижня до початку випробування. А воно було спрямоване на перевірку робочої пам’яті учасників. Так, їм показували серію букв на екрані, яку необхідно було запам’ятати. Чим менше послідовностей букв запам’ятовували учасники, тим нижче оцінювався рівень їх робочої пам’яті.

Згідно з висновками дослідників, здорові учасники, які повідомляли про те, що вони переживали навіть несильні больові симптоми протягом семи днів до початку експерименту, гірше справлялися із завданнями, ніж ті учасники, які не відчували ніяких больових відчуттів. При цьому відчуття страху, гніву або загального стресу, який могли між тим відчувати люди, ніяк не впливали на рівень їх робочої пам’яті.

За допомогою зображень мозку автори встановили, що фізичний біль активує певні області в центрі лобової кори головного мозку, що відбувається під час виконання тестів по запам’ятовуванню букв. Ця область мозку відповідає за сприйняття болю, афективний дистрес і когнітивні функції.

Джерело: Ukr.Media