Єдина в Україні банкнота з жіночим обличчям

0
8

25 лютого 2021 року. Минув рік, як Національний банк України ввів в обіг 200-гривневу банкноту 4 покоління. Саме сьогодні виповнюється 150 років від дня народження української поетеси Лесі Українки, портрет якої й прикрашає народну улюбленицю – «двохсотку».

Редакція Finance.ua зібрала цікаві відомості про  «жіночу» купюру.

І хоч нам здається, що «двохсотка» в наших гаманцях була завжди, вона на п’ять років молодша за перші гривні. Її ввели в обіг лише наприкінці серпня 2001 року, тобто вже після грошової реформи 1996 року.

Перші 200-гривневі банкноти виготовила британська фірма «Томас де ла Рю». Головна особливість цих купюр – на них не зазначений рік випуску.

Сьогодні їх продають вище номінальної вартості. На спеціальних боністичних сайтах ми знайшли кілька пропозицій у межах 300-700 гривень за банкноту.

Спеціально до 150-річчя з дня народження Лесі Українки Національний банк України випустив срібну банкноту номіналом 200 гривень.

Зображення:НБУ

124 грами срібла найвищої проби повністю відтворюють дизайн купюри 4 покоління. Усього їх виготовили 300 штук. Коштує такий сувенір у середньому 8358 грн. Щоб його купити доведеться викласти майже 42 паперові «двохсотки».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут