“Бог і пандемія” – книжка про відповідь християн на коронавірусну кризу

0
9

Рік тому мало хто з нас думав, що коронавірусна криза триватиме так довго, і час її закінчення важко спрогнозувати. Мимоволі люди ставлять собі безліч запитань: Чому Бог допустив це? Чому стільки страждання? Може, Він хоче через ці події щось сказати світу? А може, це початок кінця? А може, це якась змова проти нас? Що нам робити? Як реагувати? Кому і чому вірити?

Том Райт, один з найвидатніших біблістів сучасності, у своїй книжці “Бог і пандемія” дає дуже виважений, біблійний погляд на обставини, в яких ми опинилися. Книжка нещодавно вийшла українською у видавництві “Свічадо”.

«Бог і пандемія» – одна з перших книжок у світі, де пандемію осмислено у світлі Святого Письма. Том Райт, професор Оксфордського університету, єпископ Англіканської Церкви, говорить, що означає бути християнами в цьому контексті. Він допомагає Церквам і вірним перейти від паралічу та страху до правильної реакції.  Запитання, які порушила перед світом пандемія COVID-19, далеко не нові, говорить автор. Упродовж усієї своєї історії людство переживало випробування і шукало шляхи порятунку. Ця книжка – спроба проаналізувати сьогоднішню ситуацію з біблійної перспективи. зокрема, в світлі смерті і воскресіння Ісуса Христа.

Том Райт писав цю книжку весною 2020 року, і присвятив її пам’яті Єпископа Ковентрійського Саймона Барінґтона-Ворда, який помер від Covid-19. За цей час величезна кількість людей у світі, і в Україні зокрема, втратили і втрачають свої близьких. І все через вірус, перед яким людство зі своїми високими технологіями виявилося безпорадним.

Отож, якою має бути християнська відповідь на кризу, спричинену коронавірусом? Ділячись своїми міркуваннями, Т.Райт запрошує до розмірковувань і самих читачів. Він каже: “У принципі, найкраща відповідь, яку мені доводилося чути, була не на запитання «Чому?», а на запитання «Що?» Що можемо зробити?”, бо “Шукати винного просто, особливо якщо завжди винен хтось інший”.

Довідка:

Том Райт – дослідник Нового Завіту та раннього християнства, заслужений професор при університеті Сент-Ендрюса, старший науковий співробітник коледжу Вікліф-холу в Оксфорді. Єпископ Дарема (2003-2010), канонік Вестмінстера (2000-2003), декан Лічфілда

(1994-1999), член Вченої ради, наставник і духівник коледжу Вустер Оксфордського університету (1986-1993).

Професор Райт – автор понад вісімдесяти книжок, зокрема «Новий Завіт і Божий народ»

(The New Testament and the People of God, 1992), «Ісус і Божа перемога» (Jesus and the

Victory of God, 1994), «Воскресіння Сина Божого» (The Resurrection of the Son of God, 2003),

«Святе Писання і Божий авторитет» (Scripture and the Authority of God, 2005), «Здивований

надією» (Surprised by Hope, 2007), «Відроджена чеснота» (Virtue Reborn, 2010), «Як воцарився Бог» (How God Became King, 2012), «Павло і Божа вірність» (Paul and the Faithfulness of God, 2013), «День початку Революції» (The Day the Revolution Began, 2016), «Павло: біографія» (Paul: A biography, 2018) та (у співавторстві з Майклом Ф. Бердом) «Новий Завіт у своєму світі» (The New Testament in its World, 2019).

Пресслужба видавництва «Свічадо»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут