Глава УГКЦ до молоді: «Як робити так, щоб нам було не однаково, коли всім однаково?»

0
16

Коли ми бачимо людські гріхи, слабкості, навіть злочини, то насамперед мусимо собі робити іспит сумління, щоб самому так ніколи не чинити і з таким видом поведінки ніколи не миритися.

Таку настанову дав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав молоді під час загальнонаціональної прощі про Зарваниці.

Блаженніший Святослав відзначив, що, мабуть, кожен із нас хоча б раз у житті ставив собі запитання, як робити так, щоб нам було не однаково, коли всім однаково? Як відстоювати правду, коли всі інші змирилися з брехнею? Бо часом люди бояться сказати правду, адже часто тих, хто говорить правду, не люблять. «Бо хто, – риторично запитує він, – любить чути правду про себе?»

У таких обставинах Предстоятель, пригадуючи слова апостола Павла, радить не знеохочуватися, не опускати рук, не йти на компроміс зі злом і і з власним сумлінням.

«Тому каже Христос: шукайте правду, пізнайте правду і правда зробить вас вільними. Бо якщо ми живемо в правді, ми є вільними. Треба щодня дбати, щоб жити правдою і у своєму життєвому виборі не йти на компроміс зі злом і у своїх вчинках хотіти чинити тільки добро», – закликає Глава Церкви.

Якщо ми хочемо когось змінити, то, як каже святий Августин, спершу треба полюбити його. «А потім усе те, що ми йому казатимемо, буде виявом нашої любові до тієї людини. І та любов підкаже, коли потрібно говорити, а коли мовчати», – каже Блаженніший Святослав.

Так само він радить любити свою Церкву. «Любіть свою Церкву. Якщо ви хочете, щоб вона була кращою, якщо ви хочете, аби в наших церковних спільнотах, парафіях було менше конформізму, клерикалізму та іншого «ізму», то любіть свою Церкву. Бо вона є ваша мама! Лише той, хто любить свою Церкву, може зробити її кращою», – вважає Предстоятель УГКЦ.

Як приклад, він наводить себе. «Скажу щиро, до мене, як до Глави Церкви, стікаються скарги з усього світу. Часом питаю себе: Божечку, як я маю любити ту зранену парафію, як я маю любити того зраненого священника, монаха чи монахиню?! Чи того хлопця чи ту дівчину? Але тільки тоді, як я буду їх любити, можу допомогти залікувати їхні рани. Тоді ми всі разом зможемо бодай на крихітку стати кращими», – переконує Глава Церкви.

Департамент інформації УГКЦ