“”Вітер На-Дії” покаже, що життя не можна “поставити на паузу”: головні цікавинки фестивалю 2021

0
7

У неділю 12 вересня 2021 року на території Центру Шептицького відбудеться найбільший християнський фестиваль “Вітер На-Дії”. Цьогорічне гасло: “Дзвін до змін”, це означає, що життя неможливо зачинити на карантин, воно ,все одно, вирує і триває.  У ефірі  програми “Добра розмова” “Живого телебачення” о. Ростислав Пендюк – голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, батько-засновник фестивалю “Вітер На-Дії” та співорганізатор фестивалю Юрій Вовк розповіли про те як вдалося запросити на фестиваль одні з найвідоміших в Україні світських та християнських гуртів, яким темам будуть присвячені панельні дискусії та багато цікавого.

Рік тому фестиваль “Вітер На-Дії” відбувався лише у онлайні, але цьогоріч,попри дещо обмежену кількість учасників, масштабна християнська подія відбудеться у офлайні. Квитки можна буде придбати за посиланням.

-Цьогорічним гаслом фестивалю є “Дзвін до змін”. Про які зміни говориться і який двін має продвзеніти у нас 12 вересня?

-Наше гасло “Дзвін до змін” закликає не зупинятися у часи труднощів, перешкод, не опускати руки і не “ставити життя на паузу”, бо так виглядає, що життя до того стану у якому ми були 2 роки тому, вже не повернеться ніколи. Ми маємо чути оцей дзвін, який закликає нас мінятися, чогось нового вчитися, виробляти якісь нові навички, звички і жити у тому часі у якому ми є. І це не означає, що ми мусимо бути нещасливими, чи пригніченими. Фестиваль мав би дати поштовх, підштовхнути наших молодих учасників до того, щоби довіритися, у першу чергу, Богові. повірити у власні сили, можливості своєї країни і тих людей, які нас оточують.

-Як потрапити на фестиваль? Потрібно купити квиток?

-Цьогоріч ми дещо змінили формат нашого фестивалю, бо ми змінюємося, розуміємо наші потреби, які збільшуються, тому цьогоріч фестиваль є платним. Але будуть деякі події, які відбуватимуться у Стрийському парку, йдеться зокрема про денний концерт, на які можна буде потрапити безкоштовно, а все, що буде відбуватися на території УКУ буде за наявності вхідного квитка, який можна придбати на нашому сайті. Також є для молоді, студентів пропозиції у Інстаграмі від священників-блогерів, на їхніх сторінках розміщені промокоди за якими можна придбати квиток зі знижкою. 

– Завдяки тому, що до фестивалю можна буде долучитися й онлайн, учасник зможе навіть побувати на двох подіях одночасно, просто ввімкнувши трансляції на різних гаджетах. Це те, що ще 2 роки тому здавалося неможливим.

– Те, що на нашому фестивалі відбувається кілька дуже крутих подій одночасно -це концептуальна історія насправді. Ми це робимо свідомо, показуючи і моделюючи те як виглядає життя. Бо у житті ти так само постійно маєш можливість обирати: піти ліворуч, чи праворуч і у той конкретний момент життя у якому  ти знаходишся, маєш робити вибір, що для тебе є найважливіше і найбільш потрібне і у певний мірі фестиваль відтворює цю модель, яка є у реальному житті.  Ми радіємо, що можемо запропонувати багато корисних можливостей для молоді і хочемо вам дати маленьку пораду.

-Яким темам будуть присвячені інтелектуальні майданчики? Як добирали спікерів?

– Дуже багато неймовірних спікерів, які дуже цікаві і відомий у всьому світі бізнес-мислитель Андріан Сливоцький, у нас буде представник Ватикану і чимало інших спікерів, які говоритимуть на найрізноманітніші теми: від моди на українське до сімейного життя. Ми стараємося, шоб для молоді був запропований повний асортимент різноманітних тем. Добір спікерів – це неймовірно захоплюючий момент організації, бо це завжди про натхнення.  У нас буде багато дискусійних майданчиків і ми будемо  говорити про Україну, що означає Україна, що значить бути українцем, що ми можемо. Бо є відчуття, що багато людей втратили довіру до себе самих і до своєї країни. Ми хочемо на фестивалі подивитися на себе і закохатися наново у свою країну, свій народ. Будемо говорити з Владикою Борисом Гудзяком, а також з державним секретарем Кабінету міністрів Олександром Яремою про яку Україну ми мріємо і що можемо зробити, аби цю Україну втілити. Будемо  говорити про те, що у світі може бути мода на українське і цю розмову очолить солістка гурту “Go_а”, який слухає весь світ. З нами буде Юлія Магдич, яка шиє одяг з українськими орнаментами у який одягаються селебріті багатьох країн світу. З нами буде міський голова Львова Андрій Садовий, який розповість про Львів, який давно вже став брендом.

– На фестиваль цьогоріч завітає представник Ватикану, тобто людина, яка відповідальна за молодь у цілій Католицькій Церкві отець Жоао Шагас.

– Два роки тому ми мали теж гостя з Ватикану, який теж працює у тому дикастерії, що відповідає за дітей та молодь.Але гостя такого рівня з Ватикану ми ще не мали. Для нас це справді велика честь, що він погодився до нас приїхати.  Організовуючи цей фестиваль, ми діємо дуже у контексті того про що зараз говорить Святіший Отець і Апостольська Столиця. Недавно видали документ, який заохочує до того, щоби локальні Церкви творили свої прототипи дня молоді: великі зібрання молодіжні, свята віри. Ми коли отцю Жоао про це розповіли,то закликали його приїхати.

– Розкажіть про музичну частину “Вітру На-Дії”, кого з музичних гуртів очікувати?

– У Стрийському парку буде концерт на відкритому повітрі. Зможете почути дуже класних виконавців – це гурт “МетаНоя”, гурт “Modern foIk” у якого дуже українська музика,  також буде гурт “Край неба”, буде гурт “Popry vse”. На великій сцені виступатиме гурт “GO_a”. Щороку коли ми організовуємо цей фестиваль дуже добре розуміємо, що головним організатором є Господь Бог.  Дуже радіємо, що такого рівня будуть присутні музиканти. Також буде гурт “ДикоBrass”. Вони настільки запалюють, що молодь просто фанатіє від їхньої музики. 

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут