Як вберегти дитину від сезонних захворювань: поради педіатра

0
33

Приходить осінь, а разом з нею і сезонні захворювання, особливо часті серед дітей. Діти зазвичай підхоплюють сезонні інфекції через недостачу вітамінів та знижений імунітет. Втекти від простудних захворювань не вдасться, але попередити їх виникнення можна за допомогою правильної профілактики.

Активний спосіб життя, повноцінне харчування та ретельна особиста гігієна – справжні запобіжники вірусних інфекцій. Для здорової осені педіатр Лікувально-діагностичного центру святого Луки Івано-Франківського Архієпархіального Управління УГКЦ Наталія Іванишин-Пилипів радить дотримуватися декількох простих правил.

Слідкуйте за особистою гігієною. Важливо пам’ятати про обов’язкове часте миття рук та вмивання обличчя зранку і ввечері. Багато мікробів можна отримати, вживаючи немиті овочі чи фрукти, тому необхідно ретельно мити продукти під проточною водою. Що стосується помешкання, пам’ятайте про провітрювання та вологе прибирання (рекомендовано 1 раз на день). Так само важливо правильно зберігати верхній одяг та взуття, тобто у спеціально відведеному місці. Тому що всі мікрочастинки, які ми за весь день «назбирали» в людних місцях, можуть розповсюджуватися.

Харчуйтеся повноцінно. Ми – те, що ми їмо. Імунітет більшою мірою залежить від нашого раціону. Обов’язково в щоденному меню повинні бути овочі, фрукти, м’ясо, залізовмісні та вітаміновмісні продукти. У дітей часто виявляють знижений імунітет якраз у зв’язку з нестачею заліза.

Демонструйте дітям приклад здорового способу життя. Сьогодні, на жаль, часто можна спостерігати, як батьки дозволяють собі куріння у присутності дітей. Таким чином вони вже змалечку є пасивними курцями. Наші згубні звички не повинні ставати на заваді здоров’я дітей. Пропоную частіше гуляти разом не лише задля спільного сімейного часу, але й задля зміцнення імунітету. Часті прогулянки – це покращення вентиляції легень. Коли ми виходимо на вулицю, на свіжому повітрі бактерії у дихальних шляхах помирають, не витримуючи великої дози кисню. Часткова відмова від ґаджетів також стане добрим прикладом для дітей, тому що зайва напруга зорових нервів точно не передбачає збільшення опірності організму.

Утримуйтесь від будь-якого самолікування! Батьки досить часто самостійно можуть призначати дітям антибіотики. Таким способом вбиваючи мікрофлору організму, тому що в нашому організмі живе близько 2-ох кілограм бактерій. Антибіотик вбиває не лише погані бактерії, але й хороші. Така ж історія з противірусними препаратами, які батьки самі призначають своїм дітям. Загалом лікарі не часто призначають противірусні препарати, тому що вони запускають автоімунні процеси.

Не нехтуйте профілактичними оглядами у педіатра. Якщо дитина часто хворіє, час від часу потрібно обстежуватися в лікаря. Адже у дитини може бути прихована для батьків причина частих хвороб, а лікар швидко зуміє визначити ту чи іншу причину. Наприклад, якщо в маленького пацієнта недостатність вітаміну D3, то зменшується опірність організму до вірусів, і дитина може легко підхопити якусь інфекцію. Є такі симптоми чи синдроми, які батьки можуть просто не помітити.

Не спішіть лікувати нежить. Часто батьки при появі нежитю чи пирхоти в горлі одразу дають дитині якісь ліки. Проте лікарі радять зачекати. В такий спосіб ми змушуємо імунну систему знайомитися з бактеріями і боротися з ними. Якщо одразу лікувати нежить, то імунна система буде «лінуватися» та не активується належним чином. Якщо кілька днів промивати ніс підсоленим розчином, своєрідним дезінфектором, то ми без лікарських препаратів лікуємо нежить і вчимо організм боротися.

Дбайте про здоровий раціон, активний спосіб життя, укріплення імунітету та залишайтеся здоровими в цю холодну осінню пору!

Розмовляла Вікторія ГАВАЛЕШКО.