5 порад на Великий Піст

0
78

Великий Піст — це час, який варто використати для роздумів над своїм життям та для духовного розвитку. Ці поради допоможуть вам приготуватися до найважливішого християнського свята — Воскресіння Ісуса Христа.  

1.Вийдіть у пустелю

Найважливіше — побачити в собі те, що ви хотіли би побороти під час Великого Посту. У його Першу неділю ми чуємо Євангеліє, яке розповідає нам, як Дух повів Господа Ісуса в пустелю. Метафорично можна сказати, що Великий Піст — це «вихід у пустелю». Якщо простіше, то це означає створити простір для тиші у своїй буденності. Залишіться у своїй кімнаті, сядьте, увімкніть у телефоні режим «у літаку» й візьміть аркуш і ручку. Найважливіше — витримати в цій тиші п’ять хвилин, краще десять. Зауважте, що в цей час спаде вам на думку. Може виявитися, що перше, про що ви подумаєте, буде постановою на Великий Піст.  

2.Запишіть це

Щойно ви зрозумієте, що це, — запишіть. Самих лише думок замало. Наступний крок — конкретизація. Запишіть свої думки та ідеї, навіть якщо вони короткі. Наприклад, варто записати імена конкретних людей, проблеми або ситуації, які вас турбують, або залежності. Що детальнішими будуть ваші нотатки, то легше вам буде потім це пригадати і ефективно розв’язати.  

3.Почніть із маленьких кроків

Дуже часто ми маємо багато добрих ідей, які хочемо втілити. Наприклад, у вас є проблеми зі стосунками й ви хотіли б їх налагодити. Але часто на ідеях усе закінчується. Потрібно сісти й подумати, який перший маленький крок ви можете зробити. Виберіть якусь одну свою слабкість і напишіть простий крок, із якого може почати. Наприклад, у вас є університетський товариш, із яким ви колись посварилися. Перший крок, який можна зробити, — це підійти до нього на перерві й заговорити. Не домовляйтеся відразу піти на піцу або на футбол; зробіть просту річ, яка вам на початку майже нічого не коштуватиме.  

4.Не здавайтеся

Можливо, у вас є проблеми з залежностями, з якими ви сильно пов’язані фізично чи емоційно. Без сумніву, Бог може зробити чудо і звільнити вас від залежності завдяки вашим добрим постановам, молитвам і старанням. Бог може все! Натомість буває так, що звільнення приходить із часом. Великий Піст є також для того, щоби прийняти свою слабкість. А вашою слабкістю може бути те, що вам щось не вдається раз, другий, третій… Перше, що тут найважливіше, — це не вибитися з сил. Ідіть далі у своїй постанові. Найважливіше — прийняти свою слабкість, бо ми не хочемо вірити, що ми слабкі, а особливо — показати свою слабкість перед іншими.  

5.Поділіться своїми труднощами

Під час Великого Посту ви можете помилково вважати, ніби значення має тільки ваша боротьба з вашими недоліками. Це було б не зовсім по-християнськи. Хорошою практикою є поділитися з кимось труднощами своїм постанов, адже на шляху Великого Посту ми не самі. Тут варто згадати про милостиню: не думайте лише про себе, а робіть добро іншим. Звісно, фінансова підтримка — річ добра. Відмовляючись від покупки ще одних штанів або ґаджету на користь потребуючих, ви робите щось шляхетне і прекрасне. Але милостинею можуть бути не лише гроші, але й час чи увага, які ви комусь присвячуєте.

Джерело