У середу, 26 квітня 2023 року, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца у співслужінні духовенства різних християнських конфесій звершив екуменічну Панахиду за жертвами Чорнобильської катастрофи з нагоди 37-их роковин з Дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
У своєму духовному слові єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ підкреслив важливість, навіть у вирі сучасної війни, пам’ятати про героїв та жертв Чорнобиля. Про це пише Синод єпископів УГКЦ.
«Побутує вислів, що Бог прощає завжди, людина інколи, а природа не прощає ніколи. Ми, як людство, інколи безвідповідально поводимося з природою та землею. Проте, маємо пам’ятати, що нам тут потрібно жити, дихати і щось творити. Питання полягає лише в тому, скільки цього може витримати наша земля», — розпочав своє звернення до зібраних молільників архиєрей.
Відтак проповідник зазначив, що сьогодні ми є свідками небезпеки повторного Чорнобиля. За його словами, людина хотіла зайняти місце Бога і володіти над природою. Тож тепер ми є свідками небезпеки Енергодару. «Сьогодні найкращий час помолитися за наших Героїв і жертв, завдяки яким ми можемо жити. Бачимо, що наша земля відродилася, плодоносить. За це складаймо Богові вдячність у пасхальний час. А жертв нехай Господь прийме у свої обійми і сотворить їм вічну пам’ять», — зазначив владика Володимир.
Перед молитвою представники духовенства, влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника жертв Чорнобильської аварії.
Довідка
Вибух 4-го реактора на Чорнобильській атомній станції 37 років тому офіційно забрав 31 життя, але від спричинених радіаційного враження та хвороб постраждали тисячі людей. Вибух і подальша пожежа на електростанції поширили радіоактивний матеріал на десятки квадратних кілометрів переважно в Україні, Білорусі та Росії, але радіоактивні опади були зафіксовані і в найвіддаленіших куточках Європи.
В Україні зберігається зона відчуження в радіусі 35 квадратних кілометрів навколо міста Прип’ять. На початку повномасштабної російської агресії проти України минулого року російські війська протягом п’яти тижнів окупували Чорнобильську станцію та прилеглі території. Вони рили окопи, копали кар’єри і розграбовували адміністративні будівлі (за матеріалами інтернет-видання «Голос Америки»).