У цьогорічному посланні на Неділю моря Дикастерія сприяння цілісному людському розвиткові заохочує замислитися в дусі синодальності над тим, що можемо зробити, щоби люди, завдяки праці яких ми отримуємо різні блага, не почувалися далекими й забутими.
«Щороку Неділя моря надає католицьким громадам по всьому світу можливість не забувати про своє коріння і молитися за тих, хто сьогодні працює на кораблях, що перевозять вантажі по всьому світу», — нагадує кардинал Майкл Черні, Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові, у своєму посланні з нагоди Неділі моря, яка щороку відзначається в другу неділю. Цього дня багато християнських Церков в своїх молитвах згадують моряків та їхні сім’ї, дякуючи за незамінну працю. У посланні зазначається, що йдеться про «понад мільйон людей», завдяки яким «підтримується економіка» та «стає можливим наше щоденне життя». Про це повідомляє українська редакція «VaticanNews».
Вести до зустрічі з Воскреслим
Кардинал Черні в першу чергу нагадує про те, що неділя — це день Євхаристії, «щотижнева Пасха». І чимало людей не мають до неї доступу, коли змушені перебувати далеко від свого дому та своєї громади. «Для всієї Церкви святкувати Воскреслого означає водночас не забувати нікого, нести спасіння всюди, замислюватися над тим, як ті, хто відсутній і невидимий, можуть відчувати себе спасенними і цінними, носіями гідності, яка властива кожній Божій дитині», — пише він, звертаючи увагу на те, як апостоли проповідували Христа на кораблях, збирали громади учнів у портах, тобто були присутніми в місцях, «які сьогодні дедалі менше знані». «Неділя моря не призначена виключно для людей, залучених у цю галузь, але звертає увагу кожної християнської спільноти на тих, через кого до нас потрапляє більшість благ, якими ми харчуємося чи користуємося кожного дня», — підкреслює Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові.
Прямувати вперед разом
Тож до всіх, хто сьогодні в морі, кардинал Майкл Черні звертається із запевненням у тому, що Церква поруч з ними, що їй лежать на серці їхні радощі та тривоги. «Ми не тільки маємо щось, щоб дати вам, але й хочемо отримати ваші історії, ваші свідчення: ваші погляди на працю, на економіку, на стосунки між різними релігіями і культурами, на стан моря і суші, на віру, які тільки з вашого досвіду можуть дійти до всіх членів Церкви, а через них — і до наших суспільств», — пише він, підкреслюючи, що ми є «синодальною Церквою», в якій уперед прямують разом, збагачуючись одні від одних. Тож у контексті синодального процесу, що триває у Католицькій Церкві, Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові виокремлює зусилля, спрямовані на те, щоби визначати способи, як ставати ще ближчими з людьми моря, у такому взаємообмінові, завдяки якому «скоротиться віддаль між їхньою роботою та шляхом і вірою всіх».