2 липня 2023 року, у день Всіх святих українського народу та празника Матері Божої Неустанної Помочі, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен.
«Сьогодні спогадуємо не тільки тих, хто є вписаний у календар нашої Церкви, але і тих, чиї імена знає тільки Господь. А на чолі тих святих є очевидно найсвятіша людина — Пречиста Діва Марія, якої сьогодні свято Матері Божої Неустанної Помочі святкуємо. Як Богородиця так і святі є нашими великими заступниками перед Богом, які безнастанно чувають над нами. Вони не відпочивають на Небі. Святі далі працюють, бо вони люблять. А хто любить, той не шкодує своїх сил, праці, свого часу для улюбленої особи», — розпочав свою проповідь єпископ, як повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
«Святі разом з Пречистою Богородицею є великими вчителями віри. Вони не тільки нам допомагають пройти достойно земний шлях, але також допомагають нам наблизитися до Бога і осягнути спасіння живою вірою», — сказав проповідник і застановився над трьома моментами зі життя Богородиці, якими Вона вчить людство віри.
«У Благовіщенні Вона просила, щоб Боже Слово здійснилося в її житті, щоб Бог своїм Словом її перемінив і зробив її своїм знаряддям», — сказав архиєрей про перший приклад віри від Богородиці.
А другим моментом, коли Марія стає вчителькою віри, єпископ назвав подію у Кані Галилейській, де мати Ісуса звернулась до слуг з настановою, щоб ті зробили все, що їм скаже її син. Таким чином владика Богдан вказав на те, що не можна тільки слухати слово, а воно має щоденно втілюватися у житті.
А втретє Пречиста Діва Марія є вчителькою віри на Голгофі. «Там немає слів, а лише вірність і віра. Страждання є завжди випробуванням для нашої віри. Тільки люди сильні вірою здатні перенести великі страждання і відтак увійти у Божу славу. Віра має бути чинна ділами. Слів є багато і ми всі вміємо говорити правильні слова. Але слова також можуть вводити в оману. Тому, якщо людина живе словом, яке говорить, ми радіємо такій людині і довіряємо їй. Люди хочуть бачити у нас християнах добрі діла, їм недостатньо лише гарного слова», — сказав апостольський екзарх.
«В історії нашого народу є багато святих — людей повних живої віри, які горять ревною любов’ю, які за віру, правду, свободу, гідність і справедливість не вагаються своє життя віддати», — мовив владика Богдан і звернув увагу присутніх у храмі на те, що наші люди зустрічають тіла українських героїв на колінах, бо відчувають святість, велич духу, силу віри, вогонь любові.
А відтак єпископ представив ікону Матері Божої Неустанної Помочі, яку своїми руками вишили матері і вдови захисників України, та яку після Літургії владика Богдан освятив. Цю ікону привіз у дар вдячності за підтримку постраждалих від війни українців владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії.
Нагадаємо, що у першу неділю липня, згідно з Декретом Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, відзначаємо загальноцерковне свято Матері Божої Неустанної Помочі.
«Зважаючи на поширення серед наших вірних культу Матері Божої Неустанної Помочі, з урахуванням норми канону 40, § 1 Кодексу канонів Східних Церков (ККСЦ), Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в престольному граді Львові 3–12 вересня 2017 року Божого, відповідно до припису кан. 880, § 2 ККСЦ, установив свято Матері Божої Неустанної Помочі (н. 7). Ми, владою нам даною, відповідно до норми кан. 112 ККСЦ, задля духовного блага наших вірних проголошуємо свято Матері Божої Неустанної Помочі і постановляємо його святкування в першу неділю липня», — мовиться у Декреті Глави УГКЦ.