ФРАНКІВЕЦЬ ЮРІЙ АНДРУХОВИЧ ПОТРАПИВ ДО ТОП-30 ЛІДЕРІВ ДУМОК СЕРЕД УКРАЇНЦІВ

0
6

Редакція NV опублікувала перелік 30 українців, чиї тексти, оцінки та інтерв’ю формують настрої еліти і влади.

Щоб сформувати лістинг лідерів громадської думки, NV попросив 26 експертів із різних сфер — авторитетних науковців, військових, волонтерів, бізнесменів, представників культури та журналістів — назвати імена публічних українських інтелектуалів, на яких вони підписані в соціальних мережах або ж за чиєю думкою стежать самі й радять стежити іншим.

Учасники експертного опитування могли назвати будь-кого з публічних осіб, окрім самих себе. Спираючись на відповіді експертів, доповнені оцінками членів редакційної колегії, NV сформував перелік 30 публічних інтелектуалів, до чиїх думок прислухаються співвітчизники, читають їхні публікації, інтерв’ю тощо. 

Серед визнаних авторитетів і 64-ох річний франківець Юрій Андрухович – поет, письменник, перекладач і громадський діяч.

Закінчив Український поліграфічний інститут у Львові, а також літературні курси при Літературному інституті ім. М. Горького в Москві. Віцепрезидент Асоціації українських письменників. У 2022 році став лауреатом премії імені Генріха Гейне. Автор великої кількості поетичних збірок і романів

“Сьогоднішню велику війну я бачу як в сотні, тисячі разів масштабований Майдан. Я знаю, що в українців обов’язково знайдуться внутрішні ресурси витривалості та героїзму, щоб переламати цю ситуацію на свою користь і не піддатися цьому занепадництву”, – каже Андрухович.

До ТОП-30 також потрапили Юрій Бутусов, Євген Глібовицький, Ярослав Грицак, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Денис Казанський, Павло Клімкін, Мирослав Маринович, Віталій Портников, Тарас Чмут та інші.