Дванадцять років з Хресною дорогою

0
13

У час Великого посту парафіяни храму святого Миколая, що в калуському мікрорайоні Хотінь, уже дванадцятий рік поспіль представляють у різних парафіях Івано-Франківщини, Львівщини та Тернопільщини театралізовану Хресну дорогу.

«Уперше я сам дізнався про неї та й брав участь, коли навчався в Івано-Франківській Духовній семінарії та був головою «Обнови» товариства студентів-католиків, – розповідає отець Андрій Ляхович, адміністратор парафії святого Миколая мікрорайону Хотінь м. Калуш та ініціатор проведення християнського дійства. — Вперше ж Хресну дорогу презентували семінаристи з Тернополя. Далі, коли я вже служив у нашій церкві як регент та дяк, то вирішив залучити місцеву молодь до проведення Хресної дороги». 

Уперше дійство в Хотіні представили учасники молодіжної спільноти «Дар» у 2013-му році. Відтоді, за словами отця Андрія, чотири рази змінювали сценарій. Перша Хресна дорога була трохи видозміненим варіантом тієї, яку ставили учасники «Обнови». Згодом отець Ляхович більше акцентував у оновленому сценарії на цитатах зі Святого Письма, додав дійових осіб, як от Апостола Петра та жінок, які сиділи біля багаття й говорили, що цей чоловік знає Христа. 

Загалом у Хресній дорозі беруть участь 25 осіб. А ще кожна стація закінчується уривками вірша авторства отця Андрія. Цей вірш написаний у формі вінка сонетів. Причому останні рядки кожного вірша є початком наступного. 

«Чи не з’явилися у зв’язку з війною нові персонажі у Хресній дорозі?», — запитую священника. Отець Андрій каже, що здебільшого таких змін зазнає вертеп. А Хресна дорога – це щось глибоко класичне, якщо так можна сказати. І навіть такі важкі події в державі, як війна, не впливає на уведення туди, наприклад, якихось додаткових дійових осіб чи суттєву зміну змісту.

…За 12 років чимало людей вже брали участь у Хресній дорозі. Люди, які були першими акторами-аматорами, зараз вже приходять на Хресні дороги зі своїми дітьми. 

Сабіна РУЖИЦЬКА

(Продовження в 9 числі газети «Нова Зоря»)