Трішки більше ніж година для Землі

0
15

27 березня, в останню суботу місяця, в день, коли мільйони людей по цілому світу присвячують годину свого часу нашій планеті Земля, завершився конкурс «Чистий Крилос», який був організований серед учнів 5-11 класів Крилоського ліцею. Як основну ціль організатори конкурсу ставили популяризацію сортування побутових відходів серед мешканців села та залучення до цього більшої кількості людей, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Конкурс проходив у формі змагань, що складалися з трьох етапів, кожен з яких завершувався підбиттям та оприлюдненням результатів і отриманням цікавих пропозицій на наступний тиждень, як от: можливість залучення родичів до участі, приєднання дітей, що навчаються поза населеним пунктом, екобонус від парафіяльних священників.

В результаті запеклих перегонів перемогу виборов 6 клас із результатом 1795 кг зібраної втор-сировини. В підсумку, завдяки ентузіазму волонтерської групи та активності дітей і їх батьків, близько 5,5 тон відходів з села потрапило на переробку.

Волонтерка Ірина Стремінська, відповідальна за одну з локацій збору сировини каже, що «результат не може не радувати… і величезний плюс – прибрані території… Одним пострілом двох зайців вбиваємо».

Для класу-переможця організатори приготували еко-подарунок, а для найбільш активних учасників – пам’ятки та заохочувальні призи.

Мешканка села Тетяна Лугова, котра є активною парафіянкою і вже довший час практикує сортування відходів удома, ділячись своїми враженнями, зазначає: «Після такого конкурсу, який пройшов досить вдало, ми побачили, що якщо до справи береться якась трохи більша кількість людей, то є результат. А результатом є прибрані узбіччя та деякі території. І це супер!»

Як результат, конкурс, завдяки старанням та зусиллям дітей, мобілізував цілу громаду і дав поштовх до напрацювання майбутніх планів і реалізацію конкретних кроків для того, щоб зробити населений пункт чистішим, а довкілля безпечнішим.

Нагадуємо, що роздільний збір відходів був організований в с. Крилос минулого року завдяки підтримці Львівської освітньої фундації, Бюро УГКЦ з питань екології та небайдужих мешканців села.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут