Другий Великдень у Ватикані в часі пандемії

0
20

Уже другий рік поспіль епідемія коронавірусу та карантинні обмеження внесли свої корективи до звичного святкування Великодня у Ватикані. Хоч варто зауважити, що цьогоріч обмеження не будуть такими жорсткими, як минулого року, коли саме на цей період припав пік епідемії в Італії з великою кількістю хворих та померлих. До слова, у цей період більшість італійців були зачинені за дверима власної будівлі. А церкви були зачинені для відвідування вірних.

Щодо епідеміологічної ситуації цього року, то вона трішки покращена. Проте в Італії на цей момент зачинені всі магазини, окрім продуктових, а прогулюватись вулицями можна тільки по двоє або ж у супроводі членів родини. Проте такі полегшення щодо карантинних обмежень мало вплинуть на святкування Великодня у Ватикані.

Перш за все всі святкові Богослужіння та заходи відбудуться за участю обмеженої кількості вірних. Таку інформацію надала пресслужба Ватикану. Минулого тижня, коли у Ватикані відбулася Свята Літургія з нагоди Квітної неділі, оливкові гілки, якими, згідно з традицією, обмінюються в Італії після Меси, були герметично запаковані у поліетиленові упаковки.

 Папа Франциск, як і зазвичай, очолить Хресну Дорогу о 21.00 за італійським часом. Проте вже вдруге вона пройде на площі перед базилікою св. Петра, а не біля Колізею, як це було багато років до пандемії. Справа в тому, що на Хресну Дорогу біля Колізею з’їжджались паломники чи не з усього світу. Вже за кілька годин до початку перекривались декілька зупинок станції метро та обмежувався рух транспорту в зоні, наближеній до Колізею, роблячи цю територію пішохідною. Коли наставав вечір, Колізей освічувався сотнями вогнів. З нього в молитовній тиші виходила процесія, яка несла хрест. По обох сторонах від хреста чоловіки несли запалені смолоскипи. Складалось таке враження, що ти переносишся в древній Рим, коли Колізей не був атракцією для туристів, а місцем мученицької смерті перших християн. Отож, молитовна атмосфера, яка панувала на Хресній Дорозі біля Колізею, була сповнена якоюсь особливою атмосферою.

 У Святу Суботу, 3 квітня, на головному престолі в базиліці св. Петра Папа очолить урочисту Божественну Літургію. Але ця молитва розпочнеться на дві години раніше, ніж зазвичай, щоб дозволити вірним повернутись додому до настання комендантської години, яка діє в Італії.

 У неділю, 4 квітня, о 10.00 за італійським часом у базиліці св. Петра розпочнеться Великодня Меса на чолі з Папою Франциском. А по її завершенні Папа звернеться до всього світу з традиційним благословенням «Urbi et Orbi» («Місту (Риму) та світу»).

На жаль, коронавірус вніс свої корективи навіть у ритм святкувань та життя у Ватикані: Хресна Дорога не біля Колізею, святкові Богослужіння у зміненому графіку, відсутність вірних на площі перед базилікою св. Петра, яка ще два роки тому була вщент переповнена тисячами паломників зі всього світу…            

Підготувала Віра БІЛА.

(за інформацією LA STAMPA)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут