Від дня його народження минуло уже майже 1700 років. Та його ім’я знане в цілому світі. І немає значення чи ти ще дитина, чи уже дорослий – та приходить такий день у році, що з нетерпінням очікуєш його приходу. Про кого мова, запитаєш? Усе просто: на календарі видніється казкова дата – 6 грудня! Що ж воно означає? Мабуть те, що дітлахи, зморені сном, все ж одним оком намагатимуться «впіймати» прихід довгоочікуваного таємничого Гостя. Саме так, йдеться про святого Миколая.
І з чим же приходить святий Миколай? Невже з різкою? Чи, може, із запашними мандаринами, мішком солодощів… Та де там… Сьогодні подарунки куди модерніші й вишуканіші.
Видається, що ні про одного святого не кажемо, що він до нас прийде? А тут… хоча й раз у рік, але кажемо, що до нас прийде святий Миколай. Оцей вислів: «прийде святий Миколай». Чи це лише вислів, чи щось більше? Звісно, що більше. Бо в християнстві кожне свято має своє послання і глибокий духовний сенс. Щоправда, в сучасну епоху цей сенс потрібно щоразу наново відкривати. Причиною цього служить те, що людина сьогодення радше прагне «хліба і видовищ», а не духовних істин. Тож, якщо до нас йде святий Миколай, то гайда разом його стрічати…
Алла КАПУШ
(Продовження читайте у 48 числі газети «Нова Зоря»)