У тому стоянні правда — це зброя, якої немає у ворога і якої так багато в нас. Вона робить нас сильнішими. Зв’язок із цією правдою треба тримати, як пілот тримає курс літака, і постійно з нею звірятися. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 224-й день війни Росії проти України.
Предстоятель зазначив, що упродовж останньої доби ворог атакував Запоріжжя. Сьогодні зранку ми отримали новини про атаку на місто Біла Церква, що на Київщині. Але Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Архиєрей продовжив роздуми над правилами особистої стійкості кожної людини в умовах війни. «У попередніх роздумах ми говорили про нашу всенародну, національну стійкість. А сьогодні задумаймося над тим, як кожному з нас вистояти а цій війні».
«Отож як не дати ворогові виснажити мене? Сьогодні я б хотів розпочати роздуми з розгляду самого поняття особистої стійкості. Це не непохитність чи непомильність. Стійкість — це радше про вміння падати і вставати, визнавати помилки, виправлятися, вчитися з них — смиренно, знову і знову. І не судити тих, хто є поруч у строю, хто часом похитнувся чи схибив, а навпаки — допомогти їм підвестися, винести урок, виправитися».
Блаженніший Святослав зазначив, що стійкість — це про відчуття цінностей і змісту. «Саме тому ми повторюємо знову і знову, що з нами Бог, з нами правда, з нами перемога. Ми на своїй землі і боремося за свою свободу, за своє вільне майбутнє. Як казав наш Кобзар, у своїй хаті — своя правда, і сила, і воля. Не розчаровуймося і не падаймо духом, коли хтось нас не розуміє в нашій борні. Коли ми переможемо — усі все зрозуміють».
Патріарх порівняв дорогу правди із подорожами в гори. «Коли гора є в тумані і ми чітко не бачимо, куди підійматися, важливо мати канат, який нам дає провідник і за яким ми рухаємося вперед, навіть коли не бачимо кінця дороги. Наші цінності — це наше рятівне коло серед бурхливих вод життя».
«Спілкуючись із нашими героями, які вистояли в російському полоні, я помітив, що вони всі в один голос твердили, що там передусім намагалися вкрасти в них цінності, навіяти їм, що вони нікому не потрібні, мовляв, про вас усі забули, ваша борня не має сенсу, тому не варто більше опиратися всьому тому, що ми хочемо з вами зробити. Лише тоді, коли ми зберігаємо ціннісний орієнтир у нашому житті, тримаємося правди, цього канату, який виведе нас до остаточної перемоги, то розуміємо, що кожен крок, який робимо, є частиною великої подорожі і має сенс. Відтак це стає джерелом енергії для нашого поступу і дає нам наполегливість у русі».
Блаженніший Святослав закликав українців не знемагати, не зневірюватися, не дати ворогові через його неправду і пропаганду вкрасти в нас орієнтири істини, не віддавати нікому тієї правди, за яку ми сьогодні боремося і яка є джерелом нашої стійкості.