8 натхненних цитат Бенедикта XVI

0
88

Понтифікат Бенедикта XVI тривав не надто довго, але його вплив на Церкву був величезним. 

Його глибокі слова й сьогодні продовжують формувати філософію, теологію та життя Церкви і світу. Бачення вислуженого Папи може допомогти Церкві подолати критичні виклики, що стоять перед нею.

Ось деякі з його найпроникливіших ідей:

Про розуміння того, що насправді потрібно людям

«Дивлячись очима Христа, я можу дати іншим набагато більше, ніж їхні зовнішні потреби; Я можу надати їм погляд любові, якої вони жадають».

Про надію, що живе навіть у найтяжчі часи

«Якщо ви виконуєте волю Божу, ви знаєте, що, незважаючи на всі жахливі речі, які відбуваються з вами, ви ніколи не втратите останнього притулку. Ви знаєте, що основою світу є любов, так що навіть коли жодна людина не може або не хоче вам допомогти, ви можете рухатися далі, довіряючи Тому, хто любить вас».

Про роль жінки у християнстві

«Теологічно та антропологічно для жінки важливо бути у центрі християнства. Через Марію та інших святих жінок жіночий елемент перебуває у серці християнської релігії».

Про відповідь на зло

«Мати християнську надію означає знати про зло і все ж з упевненістю йти назустріч майбутньому. Суть віри полягає у прийнятті того, що Бог любить нас, і тому вірити означає сказати “Так” не тільки Йому, але й творінню, істотам, і перш за все — людям, намагаючись побачити образ Бога в кожній людині, і таким чином стати люблячим».

Про безкорисливу відданість Богові

«Якщо ми дозволяємо Христу повністю увійти в наше життя, якщо ми повністю відкриваємося Йому, чи не боїмося ми, що Він може щось у нас забрати натомість? Чи не боїмося ми відмовитися від чогось значного, від чогось унікального, від того, що робить життя таким прекрасним? Ні! Якщо ми впустимо Христа у своє життя, ми не втрачаємо нічого, нічого, абсолютно нічого з того, що робить життя вільним, прекрасним і великим. Ні! Лише у цій дружбі широко відкриваються двері життя. Тільки у цій дружбі по-справжньому розкривається великий потенціал людського існування. Тільки у цій дружбі ми відчуваємо красу і звільнення. І тому сьогодні, з великою силою і великим переконанням, на основі багаторічного особистого життєвого досвіду я кажу вам, дорога молоде: не бійтеся Христа! Він нічого не забирає, але дає все. Коли ми віддаємося Йому, ми отримуємо у стократ більше».


Про мету справжньої освіти

«Мета християнської освіти понад усе полягає в тому, щоб навчити віруючого дорослої віри, яка може зробити його “новим творінням”, здатним свідчити серед свого оточення християнську надію, яка його надихає».  

Про Божий заклик любити

«Мої дорогі юні друзі, я хочу запросити вас “наважитися любити”. Не бажайте для свого життя нічого меншого за любов, сильну й прекрасну, здатну перетворити все ваше існування на радісне завдання віддавати себе у дар Богові та своїм братам і сестрам, наслідуючи Того, хто любов’ю навіки переміг ненависть і смерть».

Про потребу краси у Літургії

«Краса — це не просто оздоба, а радше суттєвий елемент літургійного дійства, оскільки вона є властивістю самого Бога та Його Об’явлення. Ці міркування повинні спонукати нас усвідомити необхідність потурбуватися про те, щоби літургійне дійство відображало свою вроджену велич».

Джерело