У Космачі встановлять 3D-проєкцію церкви святої великомучениці Параскеви

0
31

Днями в Космачі, що на Косівщині відбулася виїзна науково-практична конференція «Церква Параскеви у селі Космач. Минуле. Теперішнє. Майбутнє». У межах якої презентували 3D-проєкт церкви святої великомучениці Параскеви. Ініціатива передбачає створення інтерактивного простору на місці зруйнованого храму. 

Над проєктом працювали викладачі й студенти УКД, узявши за основу креслення доцента Університету Короля Данила Зеновія Соколовського та архівні зображення, описи і фото, які вдалося віднайти, повідомляє ПІК.

“Зазначений об’єкт базуватиметься на обмірах наявного храму, попередніх візуальних обстеженнях та втілюватиметься із врахуванням особливостей зображення церкви на світлинах різних років. Окрім цього, за допомогою QR-коду, на інтерактивному просторі можна переглянути відеопроєкт студента-магістра Назарія Крильчука «Історико-архітектурна реконструкція храму»”, – повідомляє пресслужба університету.

DSC 4285 Enhanced NR scaled

До слова, на сьогодні відомо про два іконостаси церкви Великомучениці Параскеви: перший датується 1718 роком, а другий – 1773 роком. У збірці Музею мистецтв Прикарпаття зберігаються ікони з обох іконостасів. З церкви Святої великомучениці Параскеви вцілів лише другий іконостас храму, який Сергій Параджанов використав під час знімання «Тіней забутих предків».