Таке рішення ухвалила Комісія з визнання виду спорту на засіданні 7 вересня.
Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на інформацію, яку розмістив у Фейсбуці заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
“Для нашої країни це історичний момент, адже кіберспорт – це вже давно не просто “стрілялки”, а фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. Ним захоплюються близько 600 мільйонів людей, серед яких і мільйони українців”, – зазначив Борняков.
За його словами, в Україні висока культура кіберспорту та сильні гравці.
“Наші команди регулярно перемагають на різноманітних турнірах по всьому світу. Ця індустрія вже давно перетворилась в справжній бізнес, який приносить багато користі та можливостей як локального, так і світового масштабу”, – зауважив посадовець.
Він висловив сподівання, що кіберспорт також стане частиною економіки України, адже проведення змагань, розвиток інфраструктури та розробка ігор може значно поповнювати бюджет і відкриватиме нові можливості і перспективи.
Що таке кіберспорт?
На відміну від поширеної уяви, кіберспорт – це не просто «стрілялки», а фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. Сьогодні кіберспорт навіть можна вивчати в університеті, а робочих місць в галузі з’являється все більше.
Кіберспорт – змагання з відеоігор – це вид спортивної активності, в якій гравці розвивають і тренують як розумові, так і фізичні навички. Молоді гравці формують команди та змагаються за призові фонди, що можуть досягати величезних сум. Річний дохід гравців при цьому може складати сотні тисяч доларів, враховуючи спонсорство та призові виграші, і тим паче призові фонди зі змагань.
Згідно із дослідженнями, дедалі більше людей надають перевагу перегляду змагань з кіберспорту, ніж традиційного, а самих кіберспортсменів деякі науковці прирівнюють до «справжніх атлетів».